Silni w walce z koronawirusem

Pod takim hasłem powiat ostrowiecki realizował projekt,  którego wartość wyniosła blisko  5,5 mln. W samo południe na konferencji prasowej, starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak podsumowała działania w ramach  projektu oraz podziękowała pracownikom zaangażowanym w jego  sprawną realizację.

Dofinansowanie uzyskano ze środków Unii Europejskiej w wysokości ponad 4,5 mln, zaś ponad 800 tysięcy to środki własne beneficjenta. Dzięki projektowi udało się wesprzeć w walce z COVID 19 łącznie 203 podmioty z terenu powiatu ostrowieckiego. Zostały one wyposażone w środki ochrony osobistej typu maseczki, kombinezony ochronne, przyłbice, fartuchy ochronne, płyny do dezynfekcji, dozowniki, generatory ozonu, opryskiwacze, zestawy bramek do mierzenia temperatury.

-Wniosek poprzedziła diagnoza potrzeb, o którą zwróciliśmy się do samorządów sąsiednich gmin. Dzięki dobrej współpracy, udało się określić asortyment i sprawnie przeprowadzić przetargi, na których zaoszczędziliśmy blisko 2 mln i po uzyskaniu akceptacji organu nadzorującego, jakim był urząd wojewódzki, środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla ostrowieckiego szpitala ? mówiła starosta M. Dębniak.

Warto dodać, że powiat ostrowiecki, jako jeden z nielicznych w województwie zakończył realizację projektu zgodnie z terminem oraz zaprosił do udziału w nim wszystkie gminy z powiatu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *