Narkotyki w aucie, jazda bez uprawnień i picie alkoholu w zakazanym miejscu

18-letni kierowca z narkotykami

W dniu 1 lutego 2021 r., po godz. 22, w Grójcu, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hundai.

-W środku podróżowało trzech mężczyzn.. w tym 18-letni kierowca pojazdu, który pod swoim siedzeniem posiadał pojemnik z suszem roślinnym ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana o wadze ponad 18 gramów.

Właściciel nielegalnych środków odurzających został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W dniu 2 lutego 2021 r. usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Miał aktywny zakaz kierowania

W dniu 31 stycznia 2021 r., po godz. 9, w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Jak się okazało, autem kierował 35-letni kierowca, posiadający dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten został wydany przez Sąd Rejonowy w Zwoleniu.

-Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Alkohol i narkotyki

Wieczorem 30 stycznia 2021 r. funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali po krótkiej ucieczce mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy 31?latku pojemnik z suszem roślinnym, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana o wadze 3 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *