Za kierownicę wsiedli po pijaku…

Kilka minut przed północą 5 lutego 2021 r., w Magoniach, pojazd marki Honda zjechał nagle z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Zgłaszający natychmiast zatrzymał się, aby udzielić wspólnie z podróżującym kolegą poszkodowanemu pomocy. Po chwili stało się jasne, że kierujący japońskim autem jest nietrzeźwy.
-Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzechów ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie prowadzonych czynności 20-latek znieważył funkcjonariuszy policji. Został zatrzymany w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i znieważenia policjantów.
W dniu 6 lutego 2021 r., przed godz. 12, w miejscowości Lemierze, mundurowi zwrócili uwagę na volkswagena poruszającego się całą szerokością jezdni. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
W dniu 6 lutego 2021 r., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 2 osobom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistką okazała się 49-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która w miejscowości Sudół poruszała się pojazdem marki Ford z prędkością 113 km/h.
Nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi m kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Kierowcy, którzy jechali zbyt szybko, rozstali się ze swymi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami mechanicznymi i otrzymali mandaty wraz z punktami karnymi.

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *