Walentynki po ostrowiecku.  Na Rynku powstał ?Zaułek zakochanych?

Trwa walentynkowy weekend. Z tej okazji, z myślą o mieszkańcach Ostrowca Świętokrzyskiego, została przygotowana specjalna niespodzianka. Jedna z alejek na ostrowieckim Rynku przeobraziła się w ?Zaułek zakochanych?.

Wiszące serca przyozdobiły głogi, a kolejne ozdobiły drzewa oraz słupy oświetleniowe wokół. Wyjątkową ozdobę stanowią dwa świetlne serca ? idealne tło do romantycznych zdjęć. Na zakochanych czekają również dwie udekorowane sercami ławeczki. Całości dodają charakteru plansze z mottem corocznego już eventu ?Zakochani w Ostrowcu?. Wyjątkową romantyczną oprawę zapewni w niedzielę płynąca z głośników na Rynku muzyka i same miłosne przeboje. Dodatkową atrakcją będzie ustawiona już o godz. 10 w ?Zaułku Zakochanych? ramka w kształcie serca.

– Na zimowy walentynkowy spacer zapraszam na Rynek Miejski. Na wszystkich zakochanych i nie tylko, czeka sympatyczna podświetlana dekoracja. Może wzorem poprzednich lat, jakiś gentelman oświadczy się wybrance swojego serca?  Wszystko jest możliwe? – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Kino też gra ma propozycje dla zakochanych

Kino ?Etiuda?, które obecnie ma swą siedzibę w Ostrowieckim Browarze Kultury jeszcze dziś i jutro zaprasza na specjalne walentynkowe seanse. I tak o godz. 18.30 wyświetlany jest seans filmu ?After 2?, zaś o godz. 20.30 odbywają się przedpremierowe pokazy ?Palm Springs?.

Bilety dostępne przed seansami w cenie: 18zł.- normalny; 16zł.- ulgowy; 14zł. – karta dużej rodziny

Trwa Konkurs na walentynkę

Do środy można nadsyłać jeszcze prace w konkursie na przygotowanie najciekawszej walentynki pod hasłem : ?Zakochani w Ostrowcu?.

Celem konkursu jest, jak wyjaśniają Gmina Ostrowiec Świętokrzyski i Miejskie Centrum Kultury, promocja naszego miasta, a także, co jest niezwykle ważne ? wprowadzenie atmosfery optymizmu i miłych wrażeń w trudnym czasie pandemii. Przedmiotem konkursu jest oryginalna walentynka. Praca konkursowa musi być autorską propozycją i nie była dotychczas publikowana.

 Prace konkursowe ? zdjęcie lub film wraz z formularzem w formie załącznika należy przesłać drogą mailową na adresy: konkursyum@um.ostrowiec.pl, promocja@mck.ostrowiec.pl. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę zatytułowaną ?Zakochani w Ostrowcu?. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego www.um.ostrowiec.pl, www.mck.ostrowiec.pl.

Dla wszystkich, którzy prześlą prace konkursową przewidziane są drobne upominki, a dla trzech najciekawszych prac komisja przyzna nagrodę specjalną: walentynkową sesję zdjęciową (może być rodzinna, dla zakochanych bądź solo).

Pisanie jest sztuką

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza konkurs na najpiękniej przepisany list miłosny Agnieszki Osieckiej do Marka Hłaski pt. ?Pisanie jest sztuką ? konkurs na najpiękniejsze pismo?. Konkurs patronatem objął prezydent Jarosław Górczyński. Prace można dostarczać osobiście do CKU lub wysyłać pocztą tradycyjną (ul. Sandomierska 26A) do piątku 19 lutego br.

– Coraz rzadziej posługujemy się pismem odręcznym, tymczasem charakter pisma zdradza wiele informacji o autorze, poza tym każdy wytwór ludzkiej dłoni zasługuje na uznanie- uważa Aneta Pierścińska Maruszewska, dyrektor CKU. Co więcej, poszukiwani są specjaliści w dziedzinie kaligrafii, m. in. przez agencje reklamowe. Specjaliści zajmujący się pismem wskazują na jego dobroczynne właściwości, pismo uczy bowiem dokładności oraz cierpliwości, ale wyzwala także kreatywność i wzmaga koncentrację.

Osoby, którym komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego, przyzna trzy pierwsze miejsca, mogą liczyć na publikację ich prac w witrynach przystankowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla 10 autorów najpiękniejszego pisma przewidziano upominki.

W tego typu konkursach trudno wyrzec się subiektywizmu,  bo przecież poczucie estetyki miewamy różne, niemniej brane pod uwagę będą takie czynniki jak proporcje  w budowie liter, zagęszczenie, łączenie liter, jednolitość pochylenia, rozmieszczenie na kartce itp.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie internetowej CKU.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *