Startuje nabór do ostrowieckich szkół i przedszkoli (zdjęcia, wideo)

W Ostrowcu Świętokrzyskim ruszyła rekrutacja do gminnych placówek przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Jak zapewniają władze Gminy Ostrowiec Świętokrzyski miejsca są zagwarantowane dla wszystkich zainteresowanych z terenu naszego miasta. W szkołach podstawowych na uczniów czeka 20 oddziałów, zaś w przedszkolach 1200 miejsc, ale także uzupełnieniem są oddziały przedszkolne w szkołach.  

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

„Czwórka” – szkołą nowych możliwości

Świetnie wyposażone klasopracownie do nauki: biologii, matematyki, fizyki, chemii, geografii a także nowy wizerunek bloku sportowego i szatni to efekt realizacji przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 4 im. Powstańców Ziemi Kieleckiej projektu „Czwórka – szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Wartość zadania wynosiła 711.048,86 zł, zaś dofinansowanie z UE zamknęło się w kwocie 497 734,20 zł.

– W ramach projektu udało nam się wyposażyć w pomoce dydaktyczne trzy pracownie – matematyczno-fizyczną, biologiczno-chemiczną oraz geograficzną przyrodniczą, zakupiliśmy zestaw logopedycznych programów multimedialnych,  komputery dla nauczycieli i uczniów, meble (szafy stoliki, krzesełka, biurka), wyposażyliśmy w pomoce salę gimnastyczną oraz dwie pracownie w sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, rzutnik), a ponadto wyremontowaliśmy szatnię szkolną, która również zyskała nowoczesne, estetyczne i bezpieczne szafki w liczbie 464- wylicza dyrektor PSP Nr 4 Agnieszka Batóg. Z dumą muszę przyznać, że nasza szkoła zmieniła diametralnie swój wystrój. Jasne, estetyczne przestrzenie sprzyjają koncentracji i nauce.

W ramach projektu ogłoszono już siedem postępowań przetargowych, a jego finalizacja jest zapowiedziana w tym roku. Wizytujący, wspólnie z mediami PSP Nr 4, prezydent miasta Jarosław Górczyński nie ukrywał zadowolenia z przeprowadzonych prac, dzięki którym szkoła staje się coraz bardziej atrakcyjnym podmiotem na lokalnym rynku edukacyjnym.

– Ta szkoła to już europejski poziom – mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. W Ostrowcu mamy świetnych nauczycieli i pedagogów, z których jesteśmy dumni. Mamy także zdolne dzieci i młodzież. Naszym wspólnym zadaniem jest zmotywować dzieci i młodzież do nauki.

Projekt pn. „Czwórka – szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.4. Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta: –Sieć szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim jest stabilna, a do tego trzeba docenić te placówki i pracujących w nich nauczycieli. W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy osiem przedszkoli publicznych i taką samą liczbę szkół podstawowych. Całość dopełniają jednostki niepubliczne.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *