Niebezpieczny kierowca już siedzi

W dniu 23 lutego 2021 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 26-letniego ostrowczanina, który będąc w stanie nietrzeźwości, jadąc skradzionym samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dopuścił się także czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

-Do zdarzenia doszło w dniu 21 lutego 2021 r., kiedy to miała miejsce kradzież dostawczego renaulta ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu  Świętokrzyskim. Z przekazanych informacji wynikało, że właściciel pozostawił uruchomione auto przed swoją posesją i wrócił na chwilę do domu. Kiedy powrócił pojazdu już nie było. Po kilku minutach, na jednym z ostrowieckich skrzyżowań mundurowi zauważyli opisywanego renaulta. Zablokowali drogę próbując zatrzymać pojazd. Mężczyzna za kierownicą nie reagował, w pewnym momencie zaczął cofać doprowadzając do kolizji z innym samochodem. Kolejno gwałtownie ruszył do przodu w kierunku policjanta. Podczas interwencji wykorzystano także broń służbową. To jednak nie powstrzymało mężczyzny przed kontynuowaniem ucieczki. Kilka minut później na terenie gminy Waśniów doszło do jego zatrzymania.

Sprawcą zdarzenia okazał się 26-letni ostrowczanin. W chwili zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrano również krew do badań. Wraz z nim skradzionym autem podróżowała jego 27-letnia znajoma. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy, a kobieta po przesłuchaniu zwolniona do domu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *