Wybuduj się w Ostrowcu Świętokrzyskim

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski stała się regionalnym liderem w oferowaniu działek pod budownictwo jednorodzinne, sprzedawanych w ramach regularnie ogłaszanych przetargów.  Na przestrzeni ostatnich sześciu lat zostało wydanych 430 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Dla porównania w tym samych czasie w Starachowicach takich pozwoleń wydano 248, w Sandomierzu 217, w Opatowie 16, a w Końskich 102.

fot. lukSPYCAM, archiwum UM

Głównymi atutami sprzedawanych przez miasto nieruchomości jest ich położenie w obszarach zurbanizowanych, z dogodną obsługą komunikacyjną oraz uregulowaną sytuacją prawną i planistyczną, ale także bezpieczne i przejrzyste zasady sprzedaży, przy naprawdę konkurencyjnych cenach. Przedstawiona oferta skierowana jest do wszystkich osób, które zamierzają nabyć nieruchomość w celu wybudowania własnego domu bądź celach inwestycyjnych, towarzyszących zabudowie mieszkaniowej.

? Oblicze Ostrowca Świętokrzyskiego się zmienia, bowiem w błyskawicznym tempie powstają nowe domki jednorodzinne ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. Nie są to pojedyncze posesje, lecz całe osiedla mieszkaniowe. Każda nowa posesja i nowy dom to także nowi mieszkańcy i perspektywy rozwoju naszego miasta. Nasze działki cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, a średnia cena wynosi około 58-70 zł za metr kwadratowy. Jest ona uzależniona od lokalizacji i od tego ile osób przystępuje do licytacji. Bardzo cieszy mnie to, że w ostatnich latach w Ostrowcu wybudowanych zostało od podstaw 430 domów jednorodzinnych. To świadczy o tym, że w naszym mieście jest potencjał i że warto tu zamieszkać. Ważne jest to, że miasto w pobliżu kompleksu domów zapewnia tereny zielone i rekreacyjne, place zabaw. Przewagą miasta nad prywatnymi sprzedawcami jest to, że gwarantujemy budowę miejskich ulic do nowych posesji, które następnie, jako samorząd będziemy utrzymywać.

Największą popularnością jak do tej pory cieszyły się działki przy ulicach: Zbożowej, Leśny Zakątek, Milewskiego, Jeżewskiego. Teraz Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oferuje działki przy ulicach: Dereniowej i Azaliowej, jak również Jarzębinowej oraz Kasztanowej.

? Marzec to miesiąc, który obfituje w przetargi ? mówi zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Teresa Osojca. Przygotowaliśmy ofertę kilkunastu nieruchomości na ten miesiąc. Szczegóły można znaleźć na stronie ostrowieckiego Urzędu Miasta. Najbliższe postępowania dotyczyć będą czterech działek przy ulicy Azaliowej, a także na Gutwinie działek przy ulicy Jarzębinowej i dwóch przy ulicy Nowe Piaski na Kolonii Robotniczej. Wielkość działki budowlanej to najczęściej 1200 metrów kwadratowych, ale zaplanowaliśmy do sprzedaży, także mniejsze parcele.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *