Maturzyści próbują swoich sił

O godz. 9.00 rozpoczęła się matura próbna w ośmiu powiatowych szkołach ponadpodstawowych  – czterech technikach i czterech liceach. Do próbnej matury przystąpili także uczniowie szkół niepublicznych.  Egzaminy odbywają się w tradycyjny sposób, co cieszy maturzystów, którzy obawiali się, że testów w ogóle nie będzie ze względu na pandemię. Jak informuje Mariusz Łata , naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych starostwa ostrowieckiego, w tym roku do matury przystąpi około 700 uczniów ze szkół publicznych oraz około 130 z placówek niepublicznych.

-Egzaminy próbne we wszystkich szkołach rozpoczęły się punktualnie i przebiegają sprawnie. Szkoły są właściwie przygotowane do ich przeprowadzenia. W każdej z nich jest ściśle przestrzegany reżim sanitarny. Uczniowie wchodzą do budynków w kolejności, w maseczkach, dezynfekują dłonie i  zachowują obowiązującą odległość. Sale także zostały przygotowane z zachowaniem obowiązujących procedur sanitarnych. Dziś uczniowie piszą test z języka polskiego, jutro z matematyki, a w piątek z wybranego języka obcego -mówi naczelnik Mariusz Łata.     

 Maturzyści z III LO im. Wł. Broniewskiego piszą maturę na hali sportowej szkoły. Jak podkreśla dyrektor placówki Robert Warda egzamin odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Zarówno uczniowie, jak i grono pedagogiczne pokładają nadzieję, że zaplanowana na początek maja matura odbędzie się również w tradycyjny sposób. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do próbnej matury przystąpiło 41 uczniów. Jak zaznacza Marcin Sitarz, dyrektor szkoły uczniowie zostali podzieleni na grupy w osobnych salach, tak aby  maksymalnie uwzględnić wszystkie zasady bezpieczeństwa. Egzamin będzie trwał 170 minut. Jutro uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, a po jutrze z języków obcych. Wyniki będą znane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *