Policjanci zatrzymali 26-letnią kurierkę z gotówką ukradzioną seniorce

W dniu 8 marca 2021 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z kolegami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 26-latkę. Kobieta odebrała pieniądze od oszukanej seniorki. 87-latka przekazała młodej kobiecie blisko 30.000 złotych.

-Do 87-letniej seniorki z gminy Bodzechów zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę, mówiąc o rzekomo spowodowanym przez nią śmiertelnym w skutkach wypadku i prosząc o pieniądze, dzięki którym nie trafi do więzienia ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Seniorka oświadczyła, że nie posiada żądanej sumy pieniędzy, a dysponuje jedynie kwotą blisko 30.000 zł, które może przekazać. Dalszą część rozmowy kontynuował już fałszywy policjant, który udzielił jej dalszych instrukcji. Chwilę później pod dom pokrzywdzonej podjechała młoda kobieta, która zabrała zapakowane pieniądze.

Kilkanaście minut później ?kurierka? odbierająca pieniądze została zatrzymana na terenie powiatu opatowskiego. Była to 26-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. W samochodzie, który prowadziła, policjanci zabezpieczyli skradzione seniorce pieniądze. 26-latka trafiła do policyjnego aresztu, grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie ostrożności do seniorów.

-Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa, musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc, podszywają się za bliskich ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji. Nie dajmy się również nabrać na zachrypnięty, zmieniony głos rzekomego wnuczka oraz nie przekazujmy pieniędzy obcym. Jednak najważniejsze jest, by w takim przypadku zawsze najpierw skontaktować się z osobą, do której gotówka ma trafić, a o każdej próbie wyłudzenia natychmiast informować Policję.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *