IV Gala Sportu Klubu Rywal (zdjęcia)

W minionym tygodniu odbyła się IV Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal.

IV Gala Sportu ZSS, to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję szkolną. Ma na celu wyróżnienie aktywnych sportowców zarówno z Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal, działającego przy placówce jak i pozostałych uczniów uczestniczących w pozalekcyjnych formach aktywności. Plebiscyt rozpoczął się już w lutym, kiedy to nominowano zawodników, aktywnych sportowo uczniów i wybrano kapitułę plebiscytowa. Niezwykle istotne jest, że w tym plebiscycie głosują wyłącznie uczniowie, a głosowali za wyborem Zawodniczki i Zawodnika KOS Rywal w 2020 roku oraz za wyborem Aktywnej i Aktywnego Sportowo 2020 roku.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Kategoria “Aktywny Sportowo” obejmowała uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w treningach KOS Rywal, spotkaniach grupy “Patyczaki” lub rajdach pieszych. Wszystkie te aktywności organizowane były dla uczniów ZSS w Ostrowcu pozalekcyjnie lub weekendowo. Rok 2020 był wyjątkowy i specyficzny, Panująca pandemia utrudniła organizację wielu zajęć o charakterze sportowym i ograniczyła uczestnictwo w zawodach organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska. Mimo trudności nasi zawodnicy starają się wciąż być aktywni, a sport jest dla nich niezwykle ważny. Propagowanie sportu osób z niepełnosprawnością jest dla nich niezwykle istotne, gdyż pokazuje możliwości, umiejętności oraz nieopisaną radość z osiąganego sukcesu.

W tegorocznym plebiscycie zawodniczką KOS Rywal 2020 roku została Wiktoria Wańdoch, zawodnikiem KOS Rywal 2020 roku Marcin Spyra, a Aktywną/Aktywnym Sportowo 2020 roku wszyscy nominowani, czyli: Magdalena Gajowik, Iwona Gajowik, Martyna Seremak, Natalia Frańczak, Sandra Kasprzyk.

Po części oficjalnej gali była słodka niespodzianka dla wszystkich uczniów. Gala sportu to święto całej społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali ciastka z logo klubu i owoce. Organizatorami gali były takie podmioty, jak Klub Olimpiad Specjalnych Rywal, Zespół Szkół Specjalnych, Stowarzyszenie Źródło. Nagrody dla naszych zawodników ufundowali sponsorzy, m.in. Starostwo Powiatu Ostrowiec, radny powiatowy Robert Rogala, firma Likon, „Moja Domowa Cukiernia”, Stowarzyszenie Źródło.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *