Lipa na boisko!

-Nazywam się Monika Lipa, mam 23 lata i jestem studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nigdy nie przypuszczałam, że będę zmuszona prosić o pomoc, ale jakkolwiek zdarzają się sytuacje, na które nie mamy większego wpływu – tak też jest w moim przypadku ? opowiada o sobie piłkarka nożna?

Monika grała jeszcze za czasów, kiedy w KSZO nie było kobiecej drużyny.

-Grałam z samymi chłopakami oraz należałam do kadry świętokrzyskiej kobiecej. KSZO jest moim macierzystym klubem, w którym uczyłam się grać ? mówi Monika. -Moja przygoda ze sportem zaczęła się w wieku 10 lat. Wówczas zaczęłam trenować piłkę nożną i jako jedna z niewielu kobiet grałam i trenowałam wśród mężczyzn. Po pewnym czasie spróbowałam sił w lekkoatletyce ? wieloboju, biegach przez płotki czy biegach przełajowych. W trakcie treningów lekkoatletycznych powróciłam na boisko dołączając do kobiecego klubu MUKS Praga Warszawa, którego należę do dziś. Chciałam grać w piłkę nożną nie tylko w sezonie, więc dołączyłam do ekstraligowej drużyny futsalu kobiet AZS AWF Warszawa, a następnie spróbowałam swoich sił w ekipie SGGW Warszawa, w której jednak nie udało mi się  rozegrać zbyt wielu spotkań.

W trakcie meczu ligowego Monikę spotkała nieprzyjemna sytuacja – doznała bardzo bolesnego urazu kolana. Po wielu konsultacjach ze specjalistami i po wykonaniu rezonansu magnetycznego, dowiedziała się, że doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz do uszkodzenia łąkotki. By móc wrócić do gry niezbędny jest zabieg rekonstrukcji więzadła.

-Na początku udało mi się zapisać na zabieg NFZ lecz przez sytuacje epidemiologiczną, która panuje w kraju, niestety już dwa razy operacja była odwoływana – zostałam bez terminu i jakiejkolwiek wiedzy kiedy będę miała szansę zapisać się na zabieg ponownie. Czekanie jest dla mnie nie do zniesienia, a chęć powrotu na boisko nie do wyrażenia, dlatego zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc w uzbieraniu kwoty, która pozwoli mi poddać się rekonstrukcji i wrócić do tego, co tak naprawdę najbardziej kocham. Dzięki operacji będę mogła w pełni uczestniczyć w zajęciach na uczelni oraz w treningach sportowych. Każdy rodzaj wsparcia  ma dla mnie ogromne znaczenie i za każdy z całego serca dziękuję.

Akcja pomocy Monice prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Wystarczy w niego wejść, wpisać w jego wyszukiwarkę ?Monika Lipa? i zadeklarować kwotę pomocy. Do dziś Monika dzięki internetowej pomocy ?Lipa na boisko!? uzbierała 5654 zł z potrzebnych 19000 zł na przeprowadzenie zabiegu.

https://zrzutka.pl/7nx3k5

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *