Będzie nowy most

Został ogłoszony przetarg przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na budowę mostu w Rudce, w gminie Kunów. Most znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 9 relacji Ostrowiec Świętokrzyski -Radom.

Jest to odcinek o dużym natężeniu ruchu, w tym ciężkich samochodów udających się w kierunku Warszawy. Nowy obiekt, biegnący przez rzekę o nazwie Dunaj zastąpi stary dwuprzęsłowy most wybudowany na początku lat 60. ubiegłego wieku. Stan kilkudziesięcioletniej konstrukcji pogarszał się z roku na rok ze względu na gwałtowny wzrost natężenia ruchu ciężkiego. Nowy most będzie miał blisko 18 metrów długości. Po obu stronach obiektu przewidziano chodniki o szerokości 2 metrów. Jednoprzęsłowy most posadowiony będzie zgodnie z wykonanym wcześniej projektem na palach wielkośrednicowych. Roboty rozpoczną się po zakończeniu procedury przetargowej, a wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizuje inwestycję w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 25 marca 2021.
W br. na terenie regionu świętokrzyskiego wybudowane zostaną także mosty w Polanowie i Samborcu w ciągu drogi krajowej nr 79.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *