W Ostrowieckim Browarze Kultury czynna tylko biblioteka

Od 20 marca do 9 kwietnia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostają wprowadzone zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego.
Zgodnie z opublikowanym w piątek rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ww. okresie instytucje kultury muszą zawiesić działania związane z udziałem publiczności.
W Ostrowieckim Browarze Kultury bez zmian funkcjonuje jedynie Miejska Biblioteka Publiczna. Nowe obostrzenia dały możliwość udostępniania zbiorów bibliotecznych pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m? powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.
Nie funkcjonuje Biuro Wystaw Artystycznych, a wystawy można oglądać jedynie online. Podobnie jest z MCK, gdzie zamknięto kino ?Etiuda?, Galerię Fotografi i MCK, do odwołania zawieszona została działalność sekcji tematycznych. Póki co MCK przenosi swoją aktywność do sieci i przygotowuje program na lepsze, popandemiczne czasy.

Print Friendly, PDF & Email