W tie-breaku prowadziły 8:0, 11:6 i 13:10, ale mecz przegrały! Szkoda straconej szansy?

Siatkarki KSZO SMS ? mistrzynie województwa świętokrzyskiego trafiły do grupy VI ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej i były gospodyniami turnieju, który rozgrywano w miniony weekend w hali przy ulicy Żeromskiego.

Podopieczne trenerki Iwony Kosiorowskiej zmierzyły się w nim z MKS Avią Świdnik, UMKS Mikro Ełk, MKS Kalisz, KPS Czaplinek i MUKS Pasek Będzin. Awans do półfinału uzyskało dwie, najlepsze drużyny ostrowieckiego turnieju.

W rywalizacji w podgrupie A podopieczne Iwony Kosiorowskiej konfrontowały siły z Avią Świdnik i Mikro Ełk. W podgrupie B stanęły zaś naprzeciwko siebie zespoły MKS Kalisz, KPS Czaplinek i MUKS Pasek Będzin.

Młode siatkarki KSZO SMS najpierw pokonały w czwartek Avię Świdnik 3:0 (25:21, 25:13, 25:17), a później w piątek UMKS Ełk 3:0 (25:10, 25:11, 25:13). Tym samym wygrały swoją podgrupę, awansując do czwórki najlepszych zespołów ostrowieckiego turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej. Awans z zespołem ostrowieckim wywalczyły także siatkarki Avii, które zwyciężyły drużynę z Ełku 3:0 (25:21, 25:21, 25:21).

Stało się jasne, że aby drużyna ostrowiecka, która w finale ćwierćfinału zagrała z zespołami z Kalisza i Będzina, awansowała do półfinałów MP potrzebne jej było jeszcze jedno zwycięstwo?

W podgrupie B MKS SMS Kalisz wygrał z KPS Czaplinek 3:0 (25:8, 25:11, 25:6), a MUKS Będzin zwyciężył KPS Czaplinek 3:0 (25:12, 25:15, 25:20). W meczu SMS Kalisz ? MUKS Będzin padł rezultat: 3:0 (25:19, 25:8, 25:18).

Zespoły UMKS Ełk i KPS Czaplinek zajęły w swoich podgrupach trzecie miejsca i zagrały w sobotę o 5 miejsce w turnieju. Lepsza okazała się drużyna z Ełku, wygrywając 3:0 (25:17, 25:13, 25:13).

Niezwykle zacięty był pierwszy mecz ostrowieckiego finału, w którym kadetki KSZO SMS rywalizowały w sobotę z zespołem z Będzina. Nasze dziewczęta pewnie wygrały pierwszego seta i zanosiło się na równie pewną wygraną w meczu. Tymczasem to łupem rywalek padły dwie kolejne partie meczu, w których nasza drużyna jakby zatraciła pewność gry i tę zagrywkę, którą w pierwszym secie odrzuciła rywalki od siatki. Na szczęście w czwartym secie podopieczne Iwony Kosiorowskiej dały pokaz siły i doprowadziły do tie-breaka. Jego początek, to koncert gry ostrowieckiej drużyny. Przy zagrywce Karoliny Stefańskiej nasza drużyna przechodziła na zmianę stron przy stanie? 8:0! Później było 10:5, 12:9 i 13:10 i 14:12? Czy ktoś może uwierzyć, że nasze uczennice przegrały decydującą partię 15:17? To jednak nie akt wiary, a twardy fakt, który znacznie skomplikował awans zespołu do półfinału mistrzostw Polski. Ostatecznie KSZO SMS przegrał 2:3 (25:15, 22:25, 23:25, 25:17, 15:17). 

Aby awansować, w niedzielę KSZO musiał wygrać i to za trzy punkty z wydawałoby się najsilniejszym zespołem z Kalisza. Najpierw jednak nie było niespodzianki w meczu zespołu z Będziny, który ograł świdnicką Avię 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:21) i jako pierwszy zapewnił sobie awans do półfinałów MP. Ostrowiecki zespół miał chyba jednak sobotniego tie-breaka ciągle w głowie, bo gładko przegrał dwa, pierwsze sety. Kaliszanki dominowały, grały szybko i skutecznie. Podopieczne Iwony Kosiorowskiej  tak naprawdę pokazały na co je stać dopiero w trzecim secie. Cały czas w nim prowadziły. Było 4:1, 8:4, 14:10, 20:18, ale w samej końcówce partii nie poradziły sobie z odbiorem zagrywki i w efekcie przegrały cały mecz 0:3 (16:25, 16:25, 22:25), zajmując ostatecznie w turnieju trzecie miejsce.

Oto kolejność ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski kadetek, rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim: 1.MKS SMS Kalisz (awans do półfinału), 2.MUKS Będzin (awans do półfinału), 3.KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, 4.Avia  Świdnik, 5.UMKS Ełk, 6.KPS Czaplinek.

Najlepszą środkową turnieju została Emilia Piotrowska, a najlepszą atakującą Aleksandra Ścibisz. Obie otrzymały indywidualne wyróżnienia.

Nasz zespół występował w składzie: Karolina Stefańska, Kinga Barańska, Kaja Klepacz, Nela Wójcik, Aleksandra Ścibisz, Julia Mendyk, Emilia Piotrowska, Amelia Kos, Kaja Krawiec, Zofia Chrzanowska, Julia Jabłońska, Patrycja Kowalik, Oliwia Czechowska. Trenerzy: Iwona Kosiorowska i Rafał Dytkowski.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *