Kara za nieuregulowanie w terminie długu. Sprawcy rozboju aresztowani

W połowie marca 18-letni mieszkaniec Opatowa zaalarmował policjantów, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy rozboju w wieku 20 i 21 lat zostali już przez sąd tymczasowo aresztowani.

-Niczego nie podejrzewający 18-latek został wywabiony z domu przez byłą dziewczynę pod pretekstem rozmowy ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. 19-latka groziła mu, chcąc go zmusić do zwrotu pieniędzy. Kiedy okazało się, że 18-katek nie jest w stanie oddać jednorazowo całej sumy, został pobity przez dwóch towarzyszy kobiety. 18-latek stracił kurtkę, telefon komórkowy i gotówkę.

Następnego dnia opatowscy policjanci zatrzymali 19-letnią mieszkankę powiatu ostrowieckiego. Kilka dni później, w Ostrowcu Świętokrzyskim kryminalni z Opatowa zatrzymali 21-latka. Ostatni z uczestników rozboju 20-latek zatrzymany został w dniu 29 marca 2021 r.

Sąd Rejonowy w Opatowie zastosował wobec sprawców środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara od 2 do 12 lat więzienia. Kobieta musi wpłacić poręczenie majątkowe oraz została objęta dozorem. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *