Incydenty w kościołach

W nocy z piątku na sobotę doszło do incydentu, w wyniku którego spłonęła część drzwi wejściowych w kościele pw. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Wiemy o takim zdarzeniu, ale na tę chwilę nie umiem odpowiedzieć, czy wpłynęło już do nas oficjalne zgłoszenie – mówił nam wczoraj mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak udało nam się ustalić najprawdopodobniej doszło do podpalenia korkowej tablicy, od której zajęły się ogniem wejściowe drzwi do świątyni, na których ona wisiała. Zdarzenie ujawnił ksiądz, który rano otwierał kościół.
Zdarzenie potwierdza także rzecznik prasowy Kurii Diecezji Sandomierskiej, Grzegorz Słodkowski.
-Miała miejsce taka sytuacja, jednak na tę chwilę czekamy na zakończenie działań organów ścigania, które wszczęły postępowanie w tej sprawie. Po jego zakończeniu będziemy mogli odnieść się do sprawy ? mówi G.Słodkowski.
Wcześniej nie było żadnych oficjalnych sygnałów od proboszcza parafii o jakichkolwiek podobnych problemach. Jednak nie był to pierwszy w ostatnich tygodniach incydent w tym miejscu. Po ostatnich aktach wandalizmu przy użyciu farby zamontowano monitoring, który być może będzie pomocny przy ujęciu sprawców podpalenia.


Kilka tygodni temu, w jednej z ostrowieckich parafii podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu grupa młodocianych obrzuciła kamieniami drzwi kościoła. Na incydent natychmiast zareagowała służba liturgiczna. Nie było konieczności wzywania służb mundurowych. Wandale szybko oddalili się z kościelnego placu. Przy innej parafii regularnie młodzi ludzie pozostawiają puste butelki po spożytym alkoholu.
W minioną niedzielę we wszystkich ostrowieckich kościołach na prośbę wiernych, w intencji przebłagania Pana Boga za akty profanacji, modlono się o miłosierdzie dla wszystkich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *