Już jutro inauguracja nowego sezonu ?Biegam Bo Lubię?

Jutro, we wtorek, 20 kwietnia, w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowany zostanie ósmy sezon zajęć sportowo ? rekreacyjnych ?Biegam Bo Lubię?. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, będzie mogło w nich brać udział maksymalnie 25 osób.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego (Covid-19) sposób prowadzenia zajęć będzie na bieżąco dostosowywany do aktualnie obowiązujących obostrzeń wprowadzanych na terenie kraju przez Radę Ministrów. Uczestnicy zajęć powinni zachowywać właściwy dystans, ograniczać do minimum kontakt fizyczny, przestrzegać zasad higieny, przebierać się i kąpać w domu. W okresie pandemii koronawirusa podczas zajęć obowiązuje weryfikacja uczestników – przed zajęciami trener sporządza listę uczestników. Uczestnicy zajęć przed pierwszymi zajęciami, w których biorą udział, składają oświadczenie o tym, że stan ich zdrowia pozwala na udział w zajęciach sportowych.

Podczas zajęć, oprócz treningów biegowych, wykonywane będą różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć będzie dostosowywany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania (głównie na osoby początkujące).

W sezonie 2021 organizacja zajęć BBL wraca do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18:30-19:30 oraz w każdą niedzielę w godzinach 9:30-10:30. Zbiórka przed zajęciami odbywać się będzie obok budynku administracyjnego ośrodka. Sezon zakończy się 12 listopada.

Podobnie jak w ubiegłym roku zespół trenerski w Ostrowcu Świętokrzyskim tworzyć będą Izabela Komar, Katarzyna Tkaczyk ? Tofil i Krzysztof Sidowski.

Izabela Komar jest nauczycielką wychowania fizycznego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy oraz instruktorką lekkoatletyki. Sama biega od 2008 roku. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w biegu maratońskim, zajęła trzecie miejsce drużynowo w mistrzostwach świata w Korbielowie w biegu górskim w stylu alpejskim.

Krzysztof Sidowski jest instruktorem lekkoatletyki. Jako zawodnik reprezentował ostrowieckie kluby KSZO i Ostrowia oraz Wawel Kraków. W latach 1984-1990 był reprezentantem Polski w lekkoatletyce. Największym jego sukcesem był udział w Mistrzostwach Świata w Atenach, gdzie w biegu indywidualnym na 400m dotarł do półfinału, a w sztafecie 4x400m zajął 6. miejsce. Obecnie sport uprawia rekreacyjnie – biega, jeździ rowerem, nurkuje.

Katarzyna Tkaczyk ? Tofil z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego z kilkunastoletnim stażem pracy, jest instruktorką lekkoatletyki. Sama biega na różnych dystansach. Zamiłowanie do biegania zakorzenili jej trenerzy BBL Izabela Komar oraz Krzysztof Sidowski. Trenerem BBL jest od sezonu 2019.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.