Pocovidowa rehabilitacja w hospicjum

W działającym przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II Dziennym Domu Opieki Medycznej już w maju ruszy nowy turnus rehabilitacyjny dla seniorów, które przebyły Covid -19.
Jak przyznaje dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu, ks. Paweł Anioł, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, które nie mogą skorzystać z takiej pomocy w ośrodkach komercyjnych. -Chcemy objąć wsparciem osoby, które chorowały na Covid -19, aby jak najdłużej mogły samodzielnie funkcjonować ? mówi ks. P. Anioł.
Opieka dedykowana jest seniorom, po 65 roku życia, które po przebyciu Covid -19 utraciły sprawność i chcą powrócić do dawnej formy. Z takiej pomocy mogą skorzystać także osoby młodsze, które nie wymagają całodobowej opieki, a ich stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie jedynie pod opieką lekarza rodzinnego i specjalistów. Turnus trwa od 30 do 120 dni. Pobyt w placówce kilka godzin dziennie. W ramach turnusu podopieczni mogą skorzystać z rehabilitacji ruchowej, opieki lekarzy różnych specjalności, opieki pielęgniarskiej, specjalistycznej pomocy w doborze leków, a także ze wsparcia dietetyka, psychologa, logopedy oraz z terapii zajęciowej i społecznej. Na profesjonalną pomoc mogą też liczyć opiekunowie seniorów.
Osoby zainteresowane rehabilitacją pocovidową w Dziennym Domu Opieki Medycznej muszą posiadać skierowanie od lekarza z oceną samodzielności w skali Barthel, w zakresie od 40 do 65 punktów i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Opieka jest realizowana bezpłatnie dla mieszkańców. Projekt finansowany jest ze środków unijnych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ostrowieckiego hospicjum w zakładce Dzienny Dom Opieki Medycznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *