Patryk Batorski w finale IV Mistrzostw Polski Programistów PLC

Do finału IV Mistrzostw Polski Programistów PLC zakwalifikował się tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 3 ? technik mechatronik ? Patryk Batorski. Będzie on rywalizował z najlepszymi programistami z całej Polski w kategorii LOGO! Opiekunem młodego programisty jest mgr inż. Radosław Moskal.

Ze względu na pandemię, mistrzostwa odbędą się w dniach  od 27 do 29 maja, w formie on-line. Ich celem jest nie tylko wyłonienie młodych i utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów i uczniów szkół średnich. Mistrzostwa rozgrywane są w 4 kategoriach ? WAGO, LOGO!, MASTER i EKSPERT, ALGORITHMIC. W kategorii LOGO! startują uczniowie średnich szkół technicznych oraz studenci. Dla zwycięzców przygotowano wysokie nagrody finansowe oraz rzeczowe, zaś dla maturzystów wolny wstęp na wybrane kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej. Organizatorem Mistrzostw Polski Programistów PLC jest Politechnika Wrocławska – Wydział Elektryczny oraz Stowarzyszenie Naukowe Studentów ?Automatyk?.

-Uczniowie THM od początku odnoszą sukcesy w tych mistrzostwach ? mówi Radosław Moskal. -W pierwszych mistrzostwach na 7 uczestników w ścisłym finale dwóch reprezentowało THM, a byli to Jan Mazurkiewicz i Konrad Wisowski. W drugiej edycji mistrzostw w finale znalazło się czworo naszych uczniów – Klaudia Sbriglio, Piotr Czekaj, Jakub Szwagierczak i Michał Strąpoć. Mistrzem Polski w kategorii LOGO! został Piotr Czekaj. Obecnie wszyscy są studentami Politechniki Wrocławskiej. Do finałów trzecich mistrzostw zakwalifikowało się 4 uczniów – Karol Leżuch, Michał Kaczmarzyk, Karol Polak i Piotr Laskowski. Niestety, problemy związane z pandemią COVID nie pozwoliły im w roku ubiegłym wziąć udziału w zawodach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *