Policyjne patrole rowerowe

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. Ośmiu funkcjonariuszy prewencji zostało wyznaczonych do pełnienia takiej służby na terenie naszego miasta.

-Stróżów prawa na rowerach można spotkać na osiedlowych uliczkach, parkach, terenach leśnych oraz miejscach, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ten sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta.

Osoby, które napotkają taki patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję oraz przekazać swoje sugestie, czy spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

Patrol rowerowy został utworzony po to, aby dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *