Zarzut zabójstwa za śmiertelne ranienie nożem

W dniu 17 maja 2021 r., po godz. 22.30, policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej w Iwaniskach, w której śmiertelnie raniony nożem został 32-latek.

– Do wyjaśnienia zatrzymaliśmy dwie osoby, przebywające w mieszkaniu w chwili tragedii ? 32-letniego mężczyznę i 40-letnią kobietę ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Osoby te były nietrzeźwe, w ich organizmach stwierdzono ponad dwa promile alkoholu.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Opatowie prowadzi śledztwo o sygn. PR Ds. 409.2021 przeciwko Damianowi J. (lat 31) podejrzanemu o zabójstwo 31-latka. W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok na miejscu zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków.

-Do zdarzenia doszło 17 maja br. w Iwaniskach ?informuje prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Wieczorem w domu 40-letniej kobiety doszło do awantury pomiędzy Damianem J., a pokrzywdzonym. W jej trakcie Damian J. ugodził nożem pokrzywdzonego powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią. 

Damiana J. doprowadzono w dniu 19 maja 2021 r. do Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 

Tego samego dnia prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Opatowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. W dniu 20 maja 2021 r. Sąd podjął decyzję w przedmiocie tego wniosku.

W śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymana do sprawy 40-latka została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *