Rusza Akademia Pełna Zdrowia

Po raz trzeci rusza Akademia Pełna Zdrowia, program profilaktyczny dla mieszkańców powiatu przygotowany i sfinansowany przez powiat ostrowiecki.

Program podzielony jest tradycyjnie na cztery moduły: ?Czas na relaks w ciszy?, ?Czas na edukację?, ?Czas na aktywność? i ?Czas zadbać o zdrowie?.

Podczas konferencji prasowej z udziałem starosty Marzeny Dębniak, członka zarządu Agnieszki Rogalińskiej i naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusza Łaty,  ogłoszony został harmonogram zapisów i działań w poszczególnych modułach.

Po przeanalizowaniu potrzeb społecznych w odniesieniu do sytuacji epidemiologicznej zarząd powiatu zdecydował  o zwiększeniu zarówno grup wiekowych jak i środków finansowych na przeprowadzenie tegorocznej akcji do kwoty 130 tys. złotych.

Sytuacja spowodowana odizolowaniem i zamknięciem, zwłaszcza  dzieci i młodzieży w domach,  a także powikłaniami po ciężkim przebiegu choroby COViD-19, sprawiła że działania w ramach Akademii będą miały na celu między innymi zredukowanie skutków ubocznych tej ciężkiej choroby ? mówiła na konferencji starosta M. Dębniak.

Nowością jest w tym roku Pakiet Pulmonologiczny dedykowany osobom, które przeszły COViD-19. Po raz pierwszy proponujemy także Pakiet Okulistyczny dla dzieci do 18 roku życia, rehabilitację dla dorosłych 40+ oraz Pakiet Dermatologiczny. Chcemy również na wzór Fundacji Ronalda Mc Donalda przeprowadzić badanie USG jamy brzusznej dzieci do 12 lat bo wiemy jak bardzo jest ono potrzebne i ważne ? podkreślała A. Rogalińska

Zapisy na badania i konsultacje ruszają już od poniedziałku 24 maja. Należy ich dokonywać osobiście w Starostwie Powiatowym przy ul Iłżeckiej 37, gdyż stanowią one swoistą kwalifikację do danego badania.

Poniżej szczegółowa informacja o rodzajach badań, które ruszają najszybciej oraz o terminach zapisów na nie. O kolejnych będziemy informować na bieżąco z chwilą uruchamiania rejestracji.

Rodzaj badania Dla kogo Termin zapisu
PAKIET PULMONOLOGICZNY

Skierowany do wszystkich mieszkańców, którzy przeszli zakażenie wirusem SARS CoV-2.

Przechorowanie należy udokumentować decyzją sanepidu lub kartą informacyjną ze szpitala lub wynikiem badania laboratoryjnego na obecność przeciwciał. Pakiet będzie zawierał: RTG płuc oraz konsultację lekarza specjalisty pulmonologa.

24 maja 2021 r. (poniedziałek) w godz. 16.00 ? 19.00

STAROSTWO POWIATOWE

ul. IŁŻECKA 37  (parter ? wejście główne)

 

 

BADANIE DERMATOSKOPOWE   Badania dermatoskopowe dla wszystkich mieszkańców w kierunku wykrywania czerniaka skóry wraz  z konsultacją lekarza specjalisty chirurga-onkologa.

25 maja 2021 r. (wtorek)

 w godz. 16.00 ? 19.00

STAROSTWO POWIATOWE

ul. IŁŻECKA 37  (parter ? wejście główne)

 

MAMMOGRAFIA DLA KOBIET 40-50 r.ż.

oraz 70+

 

Badania skierowane do kobiet 40-50 r.ż. oraz po 70 roku życia.

27 maja 2021 r. (czwartek) w godz. 16.00 ? 19.00

STAROSTWO POWIATOWE

ul. IŁŻECKA 37  (parter ? wejście główne)

TESTY  HELICOBACTER PYLORI

 

Badanie Helicobacter pylori skierowane do dorosłych.

28 maja 2021 r. (piątek) w godz. 16.00 ? 19.00

STAROSTWO POWIATOWE

ul. IŁŻECKA 37  (parter ? wejście główne)

KONSULTACJE LEKARZA SPECJALISTY REHABILITACJI MEDYCZNEJ   WRAZ  Z PAKIETEM ZABIEGÓW FIZJOTERAPEUTYCZNYCH

 

Konsultacje dla dorosłych lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej wraz z analizą dokumentacji medycznej dostarczonej przez pacjenta na wizytę lekarską.

Każda osoba otrzyma pakiet zabiegów  fizjoterapeutycznych.

 

31 maja 2021 r. (poniedziałek) w godz. 16.00 ? 19.00

STAROSTWO POWIATOWE

ul. IŁŻECKA 37  (parter ? wejście główne)

 

UWAGA!

 Jedna osoba może odebrać TYLKO jedno imienne zaproszenie.

  • Mieszkaniec musi sam zdecydować z jakiego badania/konsultacji chciałby skorzystać w tym roku i musi dokonać wyboru jednego z nich z działu ?CZAS ZADBAĆ O ZDROWIE?.
  • Nie ograniczamy korzystania z pozostałych działów AKADEMII (koncertów, warsztatów).
  • Badania i konsultacje skierowane są do poszczególnych grup wiekowych, w sytuacji jeśli nie zostaną wykorzystane zaproszenia w wyznaczonym terminie przez grupę docelową dopuszcza się rozdysponowanie zaproszeń wśród mieszkańców spoza grupy.
  • Badania i konsultacje skierowane będą do osób, które nie leczą się na daną jednostkę chorobową: onkologia, okulistyka, kardiologia, schorzenia naczyniowe, wady postawy (dzieci).
  • Zaproszenia, plakaty i ustalanie terminów na poszczególne badania oraz konsultacje lekarskie będzie koordynował Referat Zdrowia i Spraw Społecznych.
  • Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zakończenia wydawania zaproszeń ze względu na brak wolnych terminów.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *