Podolog z Centrum Kształcenia Ustawicznego

Centrum Kształcenia CKU w Ostrowcu Świętokrzyskim stara się rokrocznie proponować swoim słuchaczom nowy kierunek kształcenia.W tym roku do ciekawej oferty nauczania w CKU dołączył kierunek podolog. Nauka tej dziedziny z pogranicza medycyny i kosmetologii będzie możliwa w szkole policealnej CKU. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podologia zajmuje się zarówno leczeniem, jak i profilaktyką chorób stóp.
– Mam nadzieję, że uda nam się zrekrutować odpowiednią liczbę kandydatów, aby uruchomić to kształcenie ? mówi dyrektor CKU, Aneta Pierścińska ? Maruszewska. Minimalna liczba osób, która musi się zrekrutować, aby utworzyć kierunek, to 20. Grupa może liczyć 25 osób. Rekrutacja potrwa do połowy sierpnia br.
Jak dodaje A. Pierścińska- Maruszewska, nauka na kierunku podolog jest zaplanowana na dwa lata. Będzie funkcjonowała w formie stacjonarnej. Jest bezpłatna. Zajęcia będą odbywały się w piątki, soboty i niedziele co tydzień, ale z mniejszą liczbą godzin niż to było dotychczas w trybie zaocznym.
Współpracę przy tworzeniu i realizowaniu nowego kierunku w CKU wyrazili podolog Anna Lubecka- Detko oraz chirurg, podolog Robert Burda, którzy wskazują na coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi wykonywane przez podologów.
Lekarz R. Burda nie ukrywa zadowolenia, że w Ostrowcu Świętokrzyskim ktoś zwrócił uwagę na taką dziedzinę jak podologia. Jak mówi, patrząc na rozwój podologii w świecie, a także w kraju, gdzie są ośrodki prężnie działające i wyśmienicie spełniające swoje zadania, Ostrowiec może do nich dołączyć i wyróżniać się na mapie Polski jeżeli chodzi o leczenie i profi laktykę stóp.
Podolog w swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu wielu dziedzin medycyny, co podkreśla R. Burda. Jest to dermatologia, diabetologia, flebologia, ortopedia czy fizjoterapia. Absolwent CKU tego kierunku posiądzie wiedzę i kwalifikacje przy wykonywaniu zabiegów profi laktyczno- pielęgnacyjno- leczniczych na stopach. Będzie miał ponadto przygotowanie do prowadzenia gabinetu podologicznego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *