Dwie wygrane młodych, polskich piłkarzy wodnych. Jutro o awans do mistrzostw Europy z Ukrainą

W dzisiejszych meczach ostrowieckiego turnieju eliminacyjnego do ME juniorów U-15 rozgrali kolejne spotkania.
W sesji przedpołudniowej Rosja zwyciężyła Białoruś 20:2 (4:1, 6:0, 5:0, 5:1), a reprezentacja Polski odprawiła wyraźnie najsłabszą w zawodach Łotwę, wysoko wygrywając 26:4 (7:2, 5:1, 6:0, 8:1). W tym meczu ostrowczanin Wiktor Staniszewski (na zdjęciu), który jest kapitanem drużyny, zdobył dwie bramki.
W grach popołudniowych Rosja znów pewnie ograła Ukrainę 17:4 (5:1, 4:1, 5:2, 3:0), zapewniając już sobie awans do finałów ME.
Polacy zaś stoczyli dość wyrównane spotkanie z Białorusią, które było niezwykle ważne dla układu tabeli. Wygrali 13:12 (2:2, 3:2, 5:4, 3:4). Po drugiej kwarcie biało-czerwoni prowadzili jedną, a po trzeciej kwarcie dwoma bramkami. Polacy dobrze grali w defensywie, a świetnie bronił Olaf Książkiewicz. Wysoką formę potwierdził nasz Wiktor Staniszewski, który tym razem zdobył trzy bramki. Niestety, na niespełna trzy minuty przed końcową syreną Białorusini doprowadzili do remisu 12:12, no i zaczęły się nerwowe chwile. Na 1 min. i 13 sek. przed zakończeniem Polacy prowadzili jedną bramką, a w ostatniej minucie to oni rozgrywali piłkę. Zgubili ją, białoruski szkoleniowiec skorzystał z przerwy na żądanie na 32 sek. przed końcem meczu. Na szczęście, biało-czerwoni przechwycili piłkę i mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Jutro o godz. 9 Łotwa gra z Białorusią, a godz. 11 Polska z Ukrainą, jak się okazuje o drugie, premiowane awansem miejscem w turnieju. Oto aktualna tabela turnieju:

1. Rosja 12 105:10
2. Polska 6 43:44
3. Ukraina 4 53:33
4. Białoruś 1 27:46
5. Łotwa 0 7:101