Złote Gody w Wojciechowicach

W miniony czwartek odbyła się uroczystość wręczenia medali ?Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie? parom małżeńskim z terenu gminy Wojciechowice, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św Teresy od Dzieciątka Jezus w Stodołach, którą celebrował proboszcz ks. Wiesław Marszałek. Słowa księdza wypowiedziane podczas homilii o sile miłości i istocie małżeństwa na pewno na długo utkwią w sercach i pamięci uczestników Jubileuszu.  W trakcie eucharystii małżonkowie otrzymali od proboszcza specjalne błogosławieństwo oraz pamiątkowe obrazki.

Uroczystości odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Stodołach. Wójt Gminy Wojciechowice Szymon Sidor pogratulował dostojnym małżonkom dotrzymania przysięgi małżeńskiej, Mówił, że są wzorem i inspiracją dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą związek małżeński. Jubilaci życzenia przyjęli również od Kierownik USC, Wioletty Rzetelnej.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał wójt, Szymon Sidor w asyście Wioletty Rzetelnej, sekretarza gminy i radnej powiatowej Agnieszki Łuby-Mendyk oraz przewodniczącego Rady Gminy w Wojciechowicach, Grzegorza Wójcika. Uroczystość ,,Złotych Godów?? uświetnił okolicznościowy koncert  muzyczny przygotowany przez zespół Nevay.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Teresa i Mirosław Augustowscy, Stefania i Eugeniusz Chmielowie, Wiesława i Kazimierz Cybulowie, Maria i Adami Gołębiowie, Zofia i Stanisław Izbińscy, Anna i Stanisław Kędzierscy, Irena i Krzysztof Łubowie, Danuta i Stefan Łukaszewscy, Anna i  Józef Mazurkowie, Marianna i Witold Rodowie, Stanisława i Ryszard Sojowie, Helena i Zbigniew Staszczakowie, Teodozja i Jan Tobiaszowie, Halina i Roman Wesołowscy. Wszystkim dostojnym Jubilatom gratulujemy i życzymy kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu, radości i miłości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *