Ósmoklasiści sprawdzili swoją wiedzę

W gminie Opatów do egzaminu ósmoklasistów przystąpiło 106 uczniów. Najwięcej osób egzamin sprawdzający wiedzę ze szkoły podstawowej pisało w PSP Nr 2 w Opatowie. W ?Dwójce? do egzaminu przystąpiło 58 uczniów. W PSP Nr 1 z arkuszami ósmoklasistów zmagało się 42 uczniów, a w PSP w Kobylanach – 6. W szkole w Kobylanach to już ostatni egzamin ósmoklasistów. Szkoła ze względu na bardzo małą liczbę uczniów zostanie wygaszona. Szkoły zapewniały dodatkowe konsultacje dla uczniów z matematyki. Jednak jak przyznają ósmoklasiści zdalne nauka pogorszyła niestety przyswajanie wiedzy przez wszystkich uczniów.

– Jak otworzyłam arkusz z języka polskiego  i zobaczyłam ?Pana Tadeusza? to w pierwszej chwili pomyślałam, że nie napiszę -mówi Anna Lipiec kl. 8c z PSP Nr 2. Mimo to, myślę, że mi w rezultacie dobrze poszło. Matematyka była dla mnie trudna, mimo że była łatwiejsza niż próbna. Angielski jak dla mnie był średnio trudny.

– Język polski wydawał mi się trudny, ale jak sprawdziłam odpowiedzi wydaje mi się, że nie będzie źle. ?Pan Tadeusz? i opowiadanie były najtrudniejsze jak dla mnie – mówi Dominika Dąbrowska kl. 8c z PSP Nr 2. Jeśli chodzi o matematykę to na początku myślałam, że pójdzie mi bardzo łatwo, ale potem jak sprawdziłam odpowiedzi to byłam już mniej zadowolona. Angielski była łatwiejszy od próbnego. Choć dla mnie ciężki był e-mail.

Zarówno Anna, jak i Dominika planują dalszą naukę kontynuować w liceum mundurowym w Opatowie. Jak mówią interesują się kryminalistyką i z tą dziedziną chcą związać swoje przyszłe życie zawodowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.