Stypendia sportowe Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla waterpolistów KSZO

59 reprezentantów województwa świętokrzyskiego otrzyma stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 roku. Uchwałę w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 200 tysięcy złotych.
Stypendia sportowe przeznaczone są dla zawodników klubów reprezentujących województwo świętokrzyskie w sportach objętych krajowym systemem sportu młodzieżowego. Świadczenie to może otrzymać osoba, która w 2020 roku osiągnęła określony wynik sportowy w takich kategoriach, jak junior młodszy, junior lub młodzieżowiec, a także posiadała status amatora.
? Warunki, które uprawniają do uzyskania stypendium sportowego, to uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, zajęcie od pierwszego do ósmego miejsca w mistrzostwach świata lub Europy, zdobycie mistrzostwa Polski lub powołanie do kadry narodowej. Cieszę się, że mamy kolejną grupę stypendystów. Inwestycja w sport to bardzo dobry kierunek pod względem rozwoju młodzieży, ich zainteresowań, ale także promocji województwa ? mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 59 świadczeń dla sportowców, wśród których znalazło się 14 Mistrzów Polski i 45 reprezentantów kraju. Stypendium w wysokości od 450 do 580 zł miesięcznie, za okres od czerwca do grudnia br. otrzyma: 17 zawodników w kategorii junior młodszy (450 zł), 35 zawodników w kategorii junior (480 zł) i 7 zawodników w kategorii młodzieżowiec (580 zł).
Największa liczba stypendystów pochodzi z klubów: KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski , KS Pactum Scyzory Kielce, MKS Czarni Połaniec, KS Stella Kielce, SMS ZPRP Kielce, Stowarzyszenie Korona Handball.
Na liście wyróżnionych – w poszczególnych kategoriach wiekowych ? znajdują się waterpoliści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? juniorzy: Maksymilian Krakowiak, Sebastian Bartosik, Dariusz Woźniak, Maksymilian Walesic, Jan Skaliński, Wiktor Staniszewski, Brajan Nochelski, Kacper Nadbrzuchowski, Daniel Idzikowski, Jakub Szwagierczak oraz junior młodszy Oskar Tokarski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *