Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat? Jubileusz „Pajacyka” (zdjęcia)

Te słowa Janusza Korczaka były nie tylko mottem uroczystości z okazji jubileuszu 20 ?lecia Niepublicznego Żłobka i Przedszkola ?Pajacyk?, ale są przede wszystkim misją realizowaną nieustannie od 2001 roku  przez te  placówki.

?Pajacyk? to dzieło dwóch odważnych i wyjątkowych kobiet: Krystyny Gębki i Bożeny Lenart, które pomimo decyzji władz samorządowych w 2000 roku o likwidacji ośmiu żłobków w mieście, nadal widziały potrzebę wspierania młodych rodziców w opiece i wychowaniu ich małych pociech. Dlatego nie poddały się i ze swojej pasji   stworzyły Placówkę, która dziś cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Do żłobka uczęszcza 90 dzieci, zaś do Przedszkola ? 170. Placówki sprawują kompleksową opiekę dla dzieci od 6 miesięcy do 6 roku życia. Gwarantują wysoką jakość usług, w tym  bogatą ofertę edukacyjną, z bezpłatnymi zajęciami dodatkowymi, warsztaty z logopedą, psychologiem i pedagogiem, własną, zdrową kuchnię, nowoczesne wyposażenie i szeroki dostęp do urządzeń zabawowych, a przede wszystkim profesjonalną i sprawdzoną kadrę. To wszystko sprawia, że w placówkach brakuje wolnych miejsc. Stery zarządu założycielki przekazały swoim córkom: Jagodzie Przyrowskiej ?Gębce i Małgorzacie Chomańskiej, które kontynuują przyjętą 20 lat temu misję.

-Zdrowy i radosny uśmiech dziecka był, jest i będzie dla nas zawsze absolutnym priorytetem. Spełniamy oczekiwania rodziców, którzy powierzają nam swoje dzieci. U nas każde dziecko czuje się jak w domu. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w jego wychowaniu i opiece oraz w bardzo dobrym przygotowaniu do kolejnego etapu życia ? mówiły założycielki ?Pajacyka?, Krystyna Gębka i Bożena Lenart.

Jubileusz zgromadził na placu przedszkolnym przyjaciół i sympatyków ?Pajacyka?. Wśród nich byli: poseł Andrzej Kryj, przedstawiciele władz miasta i powiatu ostrowieckiego: wiceprezydent Piotr Dasios, członkowie zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Ostrowieckiego, Mariusz Łata, wiceprzewodniczące Rady Miasta Joanna Pikus i Marta Woźnicka ? Kuzdak, radni ? Włodzimierz Sajda, Artur Głąb oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji i  placówek szkolno ?przedszkolnych, prezesi stowarzyszeń,  absolwenci, rodzice i dziadkowie pociech. Uroczystość otworzył barwny korowód najmłodszych dzieci i opiekunek ze Żłobka z grupy ?Gwiazdeczki?, prowadzony przez Pajacyka, który wywołał burzę oklasków wśród publiczności. Na scenie swoje zdolności artystyczne prezentowały także dzieci ze starszych grup przedszkolnych, zachwycając widownię. Podczas obchodów nie zabrakło życzeń i gratulacji, a także pamiątkowych grawertonów i jubileuszowych upominków, które wręczali zaproszeni goście.

Print Friendly, PDF & Email