Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci. KSZO na 1 i 2 miejscu

W Staszowie odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci. Najmłodsi pływacy KSZO zdobyli w nim 11 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej wyprzedzili Orkę Kielce (10-9-2) i Koronę Swim Kielce (3-4-4).

Multimedalistami w naszej ekipy byli: Maciej Starachowski (4-0-0), Sara Sokół (3-1-0), Nikola Mikołajek (2-1-1), Dominika Brzezińska (1-3-4), Gabriela Kisiel (0-0-3).

W punktacji klubowej do lat 10 lat triumfowała Orka Kielce ? 3552 pkt. przed KSZO ? 2745 pkt. i Centrum Staszów ? 2587 pkt. W klasyfikacji klubowej do lat 11 wygrał KSZO ? 7223 pkt. i wyprzedził Koronę Swim Kielce ? 4817 pkt. oraz Unię Busko ? 4133 pkt.

W klasyfikacji najlepszych zawodniczek do lat 10 na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Gabriela Kisiel. Klasyfikację najlepszych zawodniczek do lat 11 wygrała Sara Sokół, trzecia była Nikola Mikołajek, czwarta Dominika Brzezińska, a szósta Maja Staniszewska. Wśród chłopców 10-letnich na najwyższym, 8 miejscu sklasyfikowany został Kornel Rogacki. W grupie chłopców 11-letnich bezkonkurencyjny okazał się Maciej Starachowski.

Oto miejsca naszych pływaków na podium zawodów w Staszowie:

50 m motylkowy dziewcząt. *11 lat: 1.Mikołajek Nikola; 3.Brzezińska Dominika

50 m motylkowy chłopców. *11 lat: 1.Starachowski Maciej

50 m dowolny dziewcząt. *10 lat: 3.Kisiel Gabriela

100 m grzbietowy dziewcząt. *11 lat: 1.Sokół Sara; 3.Mikołajek Nikola

100 m grzbietowy chłopców: 3.Gębusia Adam

200 m dowolny dziewcząt. *11lat: 1.Sokół Sara; 2.Brzezińska Dominika; 3.Staniszewska Maja

200 m dowolny chłopców. *11 lat: 1.Starachowski Maciej

4×50 m zmienny dziewcząt. *11 lat: 1.KSZO 1 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Brzezińska Dominika, Staniszewska Maja)

200 m zmienny chłopców. *11 lat: 1.Starachowski Maciej

4×50 m dowolny dziewcząt. *11 lat: 1.KSZO 1 (Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Brzezińska Dominika, Sokół Sara)

Punkty dla KSZO zdobywali również wśród 10-latków: Zuzanna Maj, Sandra Wójtowicz, Mikołaj Ura, Tomasz Wicha, Jakub Isser-Dryka, Filip Wrzesień, Kornel Rogacki.