Na Arenie Suzuki o pieniądze i grę z najlepszymi

Finał piłkarskiego Okręgowego Pucharu Polski zostanie rozegrany już jutro, w środę, 16 czerwca o godz. 18, w Kielcach na Suzuki Arenie. Rywalem KSZO będzie zespół beniaminka III ligi w przyszłym sezonie, ekipa Czarnych Połaniec, która wygrała w półfinale we Włoszczowie z tamtejszym Hetmanem 3:1 (0:0) po dwóch golach w doliczonym czasie gry.

-Czarnych znam o tyle, że gra w ich składzie Adrian Gębalski, który niegdyś występował w KSZO ? mówi trener, Tadeusz Krawiec. ?Nie będzie to łatwy mecz i od razu ciężko stawiać nas w roli murowanego faworyta. Czarni na pewno będą wypoczęci, gdyż w weekend nie rozgrywali kolejki ligowej. Wierzę, że wszyscy nasi piłkarze będą na środę optymalnie przygotowani do meczu.

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej informuje, że do dyspozycji kibiców zostanie udostępnionych 950 miejsc na trybunie od ul. Ściegiennego oraz w sektorach C5G, C6G. Kluby uczestniczące w meczu finałowym dla swoich kibiców otrzymają po 150 biletów. Wejście na stadion od ulicy Ściegiennego będzie możliwe od godz. 17. Dla pozostałych kibiców w dniu meczu od godz. 16 w kasach przy stadionie będzie można uzyskać darmowy bilet upoważniający do wejścia na mecz.

Dla KSZO finałowy mecz jest priorytetowy w końcówce sezonu. Jeśli wygrają, odbiorą czek na 6 tys. zł i kolejne 40 tys. za start w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Klub zyska także możliwość organizacji meczu z atrakcyjnym rywalem, nawet ekstraklasowym, i zarobić kolejne pieniądze. Wszyscy pamiętamy zacięte mecze pucharowe z Arką Gdynia, Wisłą Kraków, czy Górnikiem Zabrze.

W starciu z Czarnymi Połaniec, którzy co prawda wygrali IV ligę świętokrzyską, nasi piłkarze są faworytami.

Tymczasem,  Polski Związek Piłki Nożnej podał, że runda wstępna Pucharu Polski rozegrana zostanie 4 sierpnia. Zagrają w niej Stal Rzeszów z Bytovią Bytów, Sokół Ostróda z Błękitnymi Stargard, Hutnik Kraków z Olimpią Grudziądz, Pogoń Siedlce z Olimpią Elbląg, a Lech II Poznań ze Zniczem Pruszków. I runda z udziałem zespołów PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi, pozostałych zespołów eWinner II ligi oraz zwycięzców Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 22 września.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *