Złoto i srebro dla PSP Nr 14 na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W Rytwianach odbył się finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym, na który składa się bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów.

Zawodniczki z PSP Nr 14 okazały się bezkonkurencyjne. Wywalczyły złoty medal z wynikiem 1006 pkt. W rywalizacji indywidualnej Anastazja Kaczmarek zdeklasowała rywalki, osiągając 302 pkt. Anastazja Kaczmarek 60 m przebiegła w czasie 8,67, w dal skoczyła 4,49 m, na 600 m uzyskała czas 1.48,06. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Zagraj z wynikiem 212 pkt.

Lekkoatletki PSP Nr 14 wystąpiły w składzie: Amelia Beksińska, Ada Górniak, Marcela Mozal, Zuzanna Zagraj, Roksana Głąbień, Sylwia Osowska, Anastazja Kaczmarek, Patrycja Kaniszewska.

W kategorii chłopców PSP Nr 14 zdobyła drużynowy, srebrny medal który wywalczyli: Ignacy Kowalski, Natan Nowak, Filip Brociek, Oliwier Góralski, Kacper Kwiatkowski, Patryk Budzeń, Michał Kalita. Indywidualnie na czwartym miejscu uplasował się Patryk Budzeń, a na szóstym Oliwier Góralski.

Hanna Kordos, z dorobkiem 112 pkt., została wicemistrzynią województwa dzieci z rocznika 2010 w trójboju lekkoatletycznym. Drużyna PSP Nr 14 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wywalczyła 5 miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Karolina Kogut, Hanna Kordos, Maja Staniszewska, Lena Cielebąk, Julia Gajewska, Natalia Zajączkowska, Blanka Klechowska. Ekipę chłopców tworzyli: Karol Bontor, Mateusz Zając, Mateusz Matysiak, Alan Grys, Szymon Jakubowski, Miłosz Jasiński, Wiktor Zieliński.

Jak podkreśla Elżbieta Ozdoba sukcesy jej podopiecznych, to efekt pozalekcyjnych zajęć, uporu, wytrwałości i woli walki.