Lekkoatletyczne zawody w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim

Nasi najmłodsi lekkoatleci startowali na Mistrzostwach Województwach Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzików oraz na I Mityngu Lekkoatletycznym Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

16 medali na mistrzostwach województwa

Na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce w rocznikach 2010 i młodsi, 2008-2009 jako jedna grupa dzieci starszych i 2007-2006 jako młodzicy. W zawodach wzięło udział około 500 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego. Nasze miasto reprezentowało łącznie 67 zawodników ze Szkół Podstawowych nr 7 i 14, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oraz zawodników z UKS ?Czwórka? Ostrowiec, na co dzień uczniów PSP Nr 14. Zanotowali dobry wynik, bijąc przy okazji swoje kolejne rekordy życiowe.

Anastazja Kaczmarek z rocznika 2008 w biegu na 60 m uzyskała wynik 8:67 s, co dało jej pierwsze miejsce oraz w biegu na 300 m – 46:05 s. Dominika Karwacka z SMS, z rocznika  2008 zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą (10,81) i pierwsze miejsce w rzucie piłeczką palantową (42 m). Dziewczęta będą reprezentować Ostrowiec na zawodach centralnych ?Lekkoatletyka dla każdego? w Sieradzu.

Bartosz Kowalski, reprezentujący UKS ?Czwórka? Ostrowiec z rocznika 2007 wywalczył drugie miejsce w skoku w dal (5,808 m) i trzecie miejsce na 100 m (13 s.). Nikola Mikołajek z PSP Nr 14 z rocznika 2010 wywalczyła pierwsze miejsce w skoku wzwyż (125 cm). Druga w tej konkurencji była Natalia Zajączkowska, a trzecia Maja Staniszewska. Hanna Kordos z PSP Nr 14 z rocznika 2009 wywalczyła drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową (27,5 m). Uczeń PSP Nr 7 Alan Jaworski z rocznika 2010 wywalczył drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową (34 m), a uczeń SMS Oskar Krawczyk trzecie miejsce w biegu na 300 m (51:47 s.). Bartosz Kowalski Bartosz był z kolei trzeci w skoku w dal (4,65 m). Michał Kasprowicz był drugi (3:18,02 min.), a Kryspin Kapusta trzeci na 1000 m (3:25,80 min.). Natomiast Oliwier Bugajski z PSP nr 14 uplasował się w roczniku 2008 na drugim miejsce w pchnięciu kulą.

Opiekunami dzieci na zawodach byli: Wojciech Lis z PSP nr 7, Elżbieta Ozdoba z PSP nr 14, Kazimierz Jaros z SMS i Janusz Ozdoba z UKS ?Czwórka? Ostrowiec, który był również współorganizatorem Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W sumie nasi młodzi lekkoatleci zdobyli w Kielcach 16 medali.

I Mityng Lekkoatletyczny Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

W minioną sobotę odbył się I Mityng Lekkoatletyczny Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody rozgrywano na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Żeromskiego. Startowali w nim uczniowie z rocznika 2006-2007. Rywalizowało w sumie  103 zawodników. Puchar w kategorii dziewcząt wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 14, a w klasyfikacji drużynowej chłopców Szkoła Podstawowa nr 1. Cieszymy się, bo dzieci po locdownie wróciły do aktywności fizycznej. Wszyscy za start otrzymali okolicznościowe medale i nagrody książkowe o tematyce lekkoatletycznej.

Indywidualnie w biegu na 100 m dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Julia Chamera ze Szkoły Podstawowej nr 14 (14:25 s.). Druga była Sandra Miśkiewicz z PSP nr 14, a trzecia Julia Jabłońska z SMS. W kategorii chłopców na pierwszym miejscu uplasował się Jan Choina z PSP nr 7, na drugim Bartek Łaskawy z PSP nr 3, a na trzecim Filip Śliwka, też z PSP nr 3.

W biegu na 300 m pierwsza była Klaudia Steciuk z PSP nr 3, druga Natalia Sobczyk z PSP nr 7, a trzecia Aleksandra Cieślik z PSP nr 3. Na tym dystansie wśród chłopców wygrał Michał Potrzeszcz z PSP nr 3 przed Mateuszem Adamczykiem z PSP nr 3 oraz Krystianem Kwasińskim z PSP nr 1. Z kolei w biegu na 600 zwyciężył Kapcer Zborowski z PSP nr 9, a na kolejnych lokatach uplasowali się Jakub Walczyk z PSP nr 7 i Michał Szczygieł z PSP nr 14.

Wśród dziewczynek w biegu na 600 m najszybsza okazała się Alicja Nowocień z PSP nr 7. Skok w dal wygrała Julia Chamera z PSP nr 14, druga była Marta Ozgowicz z PSP nr 14, a trzecia Magda Kosiak z PSP nr 7. W skoku w dal chłopców wygrał Kamil Mazur (5:09 m) przed Janem Choiną (4:94 m) i Szymonem Styczniem z PSP nr 9 (4:92 m).

W rzucie piłeczką palantową pierwsza była Sandra Miśkiewicz z PSP nr 14 (45:60 m), druga Julia Jabłońska z SMS, a trzecia Magdalena Kosiak z PSP nr 7. W tej dyscyplinie wśród chłopców triumfował Wiktor Szczepański z PSP nr 7 (72 m). To jeden z lepszych wyników w historii naszego miasta w tej grupie wiekowej. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Żak z PSP nr 7, a trzecie Filip Bęben z PSP nr 9. W pchnięciu kulą pierwsze miejsce wywalczyła Daria Wójcik (8 m) z PSP nr 7, a na pudle stanęły jeszcze Martyna Baranowska z PSP nr 14 i Paula Stawowiak z PSP nr 14. Wśród chłopców na pierwszym miejscu znalazł się Bartosz Chamera z PSP nr 9, na drugim Krzysztof Żak z PSP nr 7, a na trzecim Filip Bęben z PSP nr 9.

Opiekunami uczniów na zawodach byli: Piotr Kurek z PSP nr 1, Agnieszka Sołtys i Beata Kołodziej z PSP nr 3, Małgorzata Zięba i Wojciech Lis z PSP nr 7, Marcin Jasiński z PSP nr 9 oraz Beata Kwiecień i  Elżbieta Ozdoba z PSP nr 14. Organizatorem mitingu był Uczniowski Klub Sportowy ?Czwórka? Ostrowiec, którego prezesem jest Janusz Ozdoba przy współudziale Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *