Dwie bramki Wiktora Staniszewskiego, ale Chorwacja za mocna…

W drugim dniu Mistrzostw Europy w Piłce Wodnej U-15 występujący w biało-czerownych barwach wychowanek KSZO Wiktor Staniszewski zdobył dwie bramki, ale Polacy wyraźnie przegrali z Chorwacją 4:20 (3:4, 1:7, 0:3, 0:6).
Nasi młodzi waterpoliści bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, kiedy to pierwsi zdobyli bramkę, a później prowadzili 2:1 i 3:2. Niestety, załamała się nasza gra w ataku. Na dodatek, popełnilismy też wiele błędów własnych. Szkoda także niewykorzystanej przewagi przy stanie 4:5… Chorwaci szybko przeczytali nasz sposób na grę, wyprowadzili sporo skutecznych kontrataków i w drugiej kwarcie praktycznie przesądzili o losach spotkania. W kolejnych dwóch kwartach kontrolowali już wydrzenia na placu gry. Nasi rywale objęli również prowadzenie w tabeli grupy D.
Jutro Polska zagra z najbardziej wymagającymi rywalami, jakimi są Węgrzy.