Ogólnopolski Festiwal Questingu ? dołącz do święta odkrywców i miłośników turystyki aktywnej

W dniach 16-18 lipca 2021 r. w Bałtowie (woj. świętokrzyskie) odbędzie się 1. edycja Festiwalu Quesitngu. Na 3 lipcowe dni Bałtowski Kompleks Turystyczny i jego okolica zmieni się w arenę ogromnej gry terenowej, w której udział wezmą turyści z całej Polski.

Za dobrą zabawę odpowiedzialni będą: Fundacja Questingu, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Bałtów ?BAŁT?, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg oraz Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Czym jest questing?

Jak wyjaśnia prezes Fundacji Questingu, Edyta Lenart-Wojna, questing to forma turystyki z zagadkami, która zyskuje sobie coraz większe grono miłośników:

– Choć nazwa może brzmieć obco, to questing opiera się na bardzo prostych zasadach. Polega na przejściu nieoznakowanej w terenie trasy, na końcu której czeka symboliczny skarb. To, którędy mamy iść mówią nam zagadki i rebusy. Rozwiązanie łamigłówek znajdziemy w terenie. Może być to napis na starej kapliczce, zegar na wieży czy konar starego drzewa.

Aby być dobrym questowiczem, należy zatem mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Kto jest najlepszym poszukiwaczem skarbów? Dowiemy się już niebawem podczas zawodów questingowych.

Festiwal Questingu: 3 dni zabawy z gwiazdami

Na 3 dni Bałtowski Kompleks Turystyczny zmieni się w przestrzeń do największej gry terenowej w Polsce!

? Tego, co będzie działo się w Bałtowie nie da się zmieścić na jednej scenie. Dlatego podzielono festiwal na 4 strefy tematyczne.

W strefie grywalizacji rodziny lub grupy przyjaciół czyli po prostu questowicze rywalizować będą podczas zawodów questingowych. Ich zadaniem będzie poprawne i jak najszybsze przejście 10 questów. Na to zadanie przewidziano aż 3 dni. Ich rywalizację zwieńczy w niedzielę uroczysta ceremonia rozdania atrakcyjnych nagród. Zmagania obserwować będą rodziny zawodników i turyści odwiedzający Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Ponieważ liczba questowiczów ze względów organizacyjnych jest ograniczona, zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania woli uczestniczenia w zabawie, przez wypełnienie stosownego formularza znajdującego się na stronie wydarzenia https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/strefa-grywalizacji/ Jeżeli tylko będą wolne miejsca można będzie zgłosić swój udział w biurze organizatora w  dniu wydarzenia.

W strefie konferencyjno-warsztatowej rządzić będzie questing i inne formy aktywnego wypoczynku. Goście Festiwalu dowiedzą się, na czym polega turystyka z zagadkami i spotkają ludzi, dla których aktywność to więcej niż styl życia. Interaktywne warsztaty poprowadzą: himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Piotr Pustelnik; polski taternik, alpinista i himalaista, instruktor i przewodnik górski Ryszard Pawłowski oraz 6-krotny rekordzista Guinnessa – Krystian Herba.

W piątek i w sobotę aktywna będzie strefa muzyki. Zespoły prezentujące się na scenie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rozkręcą imprezę dla wszystkich questowiczów, ich rodzin i turystów.

Harmonogram koncertów

PIĄTEK

19:30 ? Schizofrenia

20:15 ? Zombi Country

21:00 ? Witek Muzyk Ulicy

SOBOTA

19:30 ? Tom Holder

20:30 ? Dr Misio

W strefie wystawienniczej uczestnicy festiwalu znajdą inspiracje na aktywne podróże ? nie tylko questowe i nie tylko po woj. świętokrzyskim. Na stoiskach będzie można zapoznać się z ofertą różnych zakątków Polski ? województwa pomorskiego, lubuskiego, warmińsko ? mazurskiego, małopolskiego, mazowieckiego, czy podkarpackiego.

Miejsce wydarzenia: Bałtowski Kompleks Turystyczny

Data wydarzenia: 16 – 18 lipca 2021

Strona internetowa wydarzenia: https://festiwalquestingu.juraparkbaltow.pl/program/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *