Rowerowe wakacje w Parku Miejskim

W niedzielne popołudnie 25 lipca w Park Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim zapełnił się miłośnikami ?dwóch kółek?, którzy wzięli tu udział w plenerowej imprezie pod hasłem ?Rowerowe Wakacje?, zaproponowanej mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskim przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Głównym punktem programu imprezy była rowerowa gra terenowa. Każdy jej uczestnik otrzymał specjalny Paszport zawierający plan parku z zaznaczonymi miejscami, w których znajdowały się punkty kontrolne, gdzie trzeba było zaliczyć zadanie sprawnościowe lub odpowiedzieć na zadawane przez sędziów pytania. Należało się wykazać m.in. wiedzą z tematyki związanej z przepisami drogowymi stosowanymi wobec rowerzystów, geografii naszego regionu, wiedzy o regionie czy igrzysk olimpijskich. Zadania sprawnościowe polegały m.in. na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód, wykazaniu się sprawnością ogólną na siłowni plenerowej, czy umiejętnościami z popularnych gier zespołowych. Zaliczenie każdego punktu sędziowie odnotowali w paszportach, a dla pierwszych 200 uczestników, którzy tego dokonali, organizatorzy przygotowali pamiątkowe pakiety startowe. Na zmierzenie się z grą zdecydowało się ponad sto osób.

Oprócz rowerowej gry terenowej organizatorzy pikniku przygotowali wiele innych atrakcji. Wśród nich były m.in. rowerowe widowisko akrobatyczne, wystawa zabytkowych rowerów, możliwość skorzystania z punktu serwisu, gdzie można było dokonać nieodpłatnie regulacji podzespołów rowerowych, możliwość zmierzenia refleksu na specjalnym urządzeniu ? refleksometrze. Były też pogadanki i konkursy prowadzone przez policję i ratowników medycznych.

Organizatorem imprezy były Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, a partnerami Straż Miejska, Policja, Sprężyści Radom, Sp 2 Sp. z o.o. Piotr Bielak i Grupa Ratownictwa Medycznego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Print Friendly, PDF & Email