Piłkarze KSZO w sobotę meczem z Chełmianką rozpoczynają sezon. O co powalczą?

Piłkarze swój pierwszy mecz ligowy rozegrają już w najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godz. 17, w Ostrowcu Świętokrzyskim z Chełmianką Chełm.

Wielka budowa

Po objęciu władzy w klubie przez zarząd pod kierownictwem Dariusza Ogłazy doszło do budowy zupełnie nowej drużyny. O skali zmian niech świadczy fakt, że z KSZO pożegnało się aż 17 piłkarzy. W ich miejsce zatrudniono 11, zupełnie nowych graczy. Trener Przemysław Cecherz nie miał zbyt wiele czasu na zgrywanie zespołu. Zbiegający się w sumie miesięczny okres przygotowań z procesem przebudowy powoduje, że tak naprawdę nie jesteśmy przekonani do końca na co stać nowy, ostrowiecki zespół.

Musimy wierzyć, że na wiele. Nikt nie mówi o awansie do II ligi, uważając taką ścieżkę sukcesu raczej za proces, a skoro tak, to kibice chętnie oglądaliby KSZO w czołówce ligowej tabeli, choćby na miejscach 1-5. Skoro w minionym sezonie ta sztuka udała się takim drużynom, jak Chełmianka Chełm, Sokół Sieniawa, czy Avia Świdnik, to dlaczego nie może się teraz udać KSZO? Wielu obserwatorów podkreśla, że głównym faworytem do awansu jest Stal Stalowa Wola z dyrektorem sportowym Markiem Citko, ale w naszym przekonaniu nie jest to już takie oczywiste. W ogóle, rozgrywki nie mają takiego faworyta, jak w minionych sezonach Motor Lublin, czy Wisła Puławy.

Polityka transferowa

Ciekawa była tego lata za to polityka transferowa KSZO. Nasz klub pozyskał kilku naprawdę wartościowych piłkarzy. Mamy tu na myśli Radosława Sylwestrzaka, Matheusa Camargo, Dariusza Brągiela, Michała Gałeckiego, Michała Nawrota i Rafała Adamka. Wraz z Pawłem Lipcem, Jakubem Głazem, Bartłomiejem Smuczyńskim i Tomaszem Personą stali się trzonem drużyny. W Chełmie dokonane przez KSZO wzmocnienia zrobiły wrażenie i mecz z KSZO zapowiadany jest jako niezwykle trudny. Do naszego klubu ściągnięto również kilku młodych i obiecujących piłkarzy. W efekcie, również z wychowankami w składzie, KSZO nie powinien się martwić o wymaganą obecność młodzieżowców w składzie zespołu. 

Lubimy być przy piłce 

Obserwując zespół i pracę trenera Przemysława Cecherza zauważyliśmy, że nasi piłkarze lubią być przy piłce i szanują jej posiadanie. W porównaniu z ubiegłym sezonem obrońcy potrafią wprowadzić piłkę do gry, a pomocnicy długo ją rozgrywać i budować  atak pozycyjny, choć w grze defensywnej zdarzają się drużynie jeszcze błędy takie, jak chociażby w sobotnim sparingu z GKS Nowiny.

Jaka kadra?

Przy potwierdzonych przez klub transferach obecna kadra KP KSZO 1929 przedstawia się następująco:

Bramkarze: Paweł Lipiec, Karol Szymkowiak, Adam Dymanowski.

Obrońcy: Tomasz Persona, Jakub Głaz, Matheus Camargo, Mateusz Zając, Kacper Dereń, Radosław Sylwestrzak, Dariusz Brągiel, Wiktor Śmigielski.

Pomocnicy: Jakub Pawlik, Michał Gałecki, Szymon Kuzior, Rafał Adamek, Dawid Zalewski, Dawid Szymański, Michał Nawrot, Oskar Majda.

Napastnicy: Bartosz Smuczyński, Dominik Smykowski, Dawid Gruchała Węsierski.

Po tym, jak klub nie przedłużył kontraktów z zespołu odeszło 17 piłkarzy (w nawiasie klub, do którego trafili): Damian Mężyk, Dariusz Partyka (Wisła Sandomierz), Adam Nowak (Warta Gorzów Wielkopolski), Przemysław Dwórzyński, Matthew Korziewicz (Sokół Sieniawa), Maciej Kraśniewski, Bartosz Szydłowski (Star Starachowice), Jan Imiołek (Pilica Białobrzegi), Fuad Bayramov, Konrad Zaklika (Legionovia Legionowo), Michał Paluch (Lublinianka Lublin), Paweł Kaczmarek, Marcin Kaczmarek (Star Starachowice), Jakub Chrzanowski (Star Starachowice), Kacper Ziółkowski (Ząbkovia Ząbki), Robert Majewski (Pogoń Siedlce), Szymon Stanisławski (Olimpia Elbląg).

Przed nami

Najbliższy mecz z Chełmianką na pewno nie będzie należał do łatwych. Drużyna z Chełma to wicelider rozgrywek z ubiegłego sezonu, który potrafił wygrać aż 11, wyjazdowych spotkań. Dla porównania, KSZO ta sztuka udała się ośmiokrotnie. Chełmianka przed sezonem dokonała kilku transferów. Zespół wzmocnili: Adrian Dziubiński z Resovii Rezszów, Kacper Wiatrak z Radomiaka, Jakub Długosz z Lewartu Lubartów, Piotr Piekarski z Pelikana Łowicz i Dawid Brzozowski z Motoru Lublin.  Zapowiada się więc dobry mecz z -miejmy nadzieję- trzema punktami dla KSZO.

1 kolejka IV grupy III ligi: *Siarka Tarnobrzeg – Wisłoka Dębica *Sokół Sieniawa – Orlęta Radzyń Podlaski *Tomasovia Tomaszów Lubelski – Cracovia II *Czarni Połaniec – ŁKS Łagów *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm (7 sierpnia, 17:00)*Wólczanka Wólka Pełkińska – Podhale Nowy Targ *Unia Tarnów – Podlasie Biała Podlaska *Korona Rzeszów – Wisła Sandomierz *Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piłkarze KSZO w sobotę meczem z Chełmianką rozpoczynają sezon. O co powalczą?

  • 6 sierpnia 2021 at 19:31
    Permalink

    Uważam, że w tym sezonie nadarza się niepowtarzalna okazja do awansu .Wszystkie mocne drużyny już z tej ligi awansowały nie ma zdecydowanego faworyta a jeśli nasze transfery wypalą walka o awans powinna rozstrzygnąć się między KSZO i Stalą Stalowa Wola. Życzę wszystkim kibicom w naszym mieście awansu tak żebyśmy wreszcie opuścili ten trzecioligowy niebyt i wiejskie opłotki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *