Usiłowali ukraść katalizator

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Bodzechów, którzy usiłowali ukraść katalizator z pojazdu zaparkowanego na jednym z ostrowieckich osiedli.

-Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w dniu 15 sierpnia 2021 r., ok. godz. 13, w Ostrowcu Świętokrzyskim na jednym z osiedli mieszkaniowych, ktoś usiłował dokonać kradzieży katalizatora o wartości 600 złotych ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kradzieży zapobiegł mieszkaniec sąsiedniego bloku, który zaniepokojony widokiem leżącego pod autem mężczyzny postanowił podjąć interwencję. Spłoszony sprawca wsiadł do pojazdu marki BMW i szybko odjechał.

Jeszcze tego samego dnia ostrowieccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat podejrzewanych o usiłowanie kradzieży katalizatora. To mieszkańcy gminy Bodzechów, którzy już usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów zdarzają się co jakiś czas na naszym terenie. I tak, w dniu 21 grudnia 2020 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na niestrzeżonym parkingu samochodowym, nieznany sprawca wyciął i skradł katalizator z auta marki Mitsubishi. Właściciel określił straty na kwotę 700 zł. Z kolei w dniu 27 listopada 2020 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, nieznany sprawca wyciął i skradł katalizator w aucie marki honda. Pojazd stał na niestrzeżonym parkingu. Straty oszacowano na kwotę 800 zł.

Wycięte katalizatory trafiają do innych aut lub są sprzedawane w działającej na terenie Polski sieci punktów skupu katalizatorów i innych metali, w tym kolorowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.