Skruszony złodziej oleju napędowego

W dniu 23 sierpnia 2021 r., ok. godz. 19.40 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji został powiadomionym o włamaniu i kradzieży paliwa na terenie gminy Kunów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mu sprawca przedziurawił zbiornik paliwa w jego osobowym citroenie i usiłował dokonać kradzieży 50 litrów oleju napędowego. Spłoszony przez zgłaszającego, w trakcie ucieczki zgubił swoje buty. Ponadto, jak okazało pozostawił też w pobliżu samochód, kanister na paliwo i śrubokręt.

-Policjanci podczas przeszukania pojazdu, pozostawionego przez włamywacza, znaleźli należące do niego dokumenty, telefon komórkowy i porcję białego proszku, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetaminę ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednak zanim na dobre rozpoczęli poszukiwania uciekiniera, on sam wykazał się dużą skruchą i zgłosił się do miejscowej jednostki policji.

37-letni mieszkaniec gminy Kunów przyznał się do usiłowania włamania i podsiania narkotyków. W dniu 24 sierpnia 2021 r. usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *