Piłkarze ręczni KSZO drudzy w Memoriale Grzegorza Markiewicza (zdjęcia)

W minioną sobotę przygotowujący się do sezonu szczypiorniści KSZO wzięli udział w Zwoleniu w Memoriale Grzegorza Markiewicza. Zmierzyli się w nim z takimi drużynami, jak Orlęta Zwoleń, Azoty II Puławy, SPR Przemyśl. Nasz zespół zajął drugie miejsce. Nie obyło się bez indywidualnych laurów dla naszych graczy. Wiktor Jędrzejewski został najlepszym obrońcą, a Kasper Kijewski najlepszym bramkarzem turnieju.

Los sprawił, że w półfinale zawodów w Zwoleniu musieliśmy się spotkać z wydawałoby się najsilniejszą drużyną. Do przerwy meczu z SRS Przemyśl, który będzie występował w I lidze centralnej, przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek, ale ostatecznie udanie rozpoczęliśmy drugą połowę. Na jej początku graliśmy w przewadze i podopieczni Tomasza Radowieckiego zniwelowali straty. Niemal do końca wynik oscylował wokół remisu, ale to KSZO okazał się zespołem lepszym o tę jedną jedyną bramkę. Trudno w to uwierzyć, ale w drugiej połowie, którą KSZO wygrał, przemyślanie zdobyli zaledwie 8 bramek, co świadczy tylko dobrze o naszej gry w obronie.

W finale spotkały się zwycięskie zespoły z pierwszych meczów. Rywalizacja KSZO z gospodarzami ze Zwolenia była wyrównana. Nasza drużyna prowadziła do przerwy jedną bramką, ale też różnicą jednej bramki ostatecznie przegrała i zajęła drugie miejsce w turnieju. Rzadko się zdarza, by w meczach piłki ręcznej padło tak mało, jak w tym, bramek.

Wyniki i kolejność turnieju w Zwoleniu:

Półfinały

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SRS Przemyśl 21:20 (10:12).

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Chmielewski, Iskra 5, Jeżyna 1, Ćwięka 6, Cukierski, Kogutowicz 3, Lazarowicz 3, Granat 1, Jędrzejewski, Wojkowski 2, Jagiełło.

*Orlęta Zwoleń -Azoty II Puławy 28:20

Mecz o 3 miejsce

*SRS Przemyśl – Azoty II Puławy 40:22 (23:8).

Finał

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Orlęta Zwoleń 16:17 (10:9).

KSZO: Piątkowski, Kijewski 1 – Chmielewski 1, Jeżyna 2, Ćwięka 3, Cukierski, Kogutowicz 2, Lazarowicz 3, Granat 3, Jędrzejewski 1, Wojkowski, Jagiełło.

Kolejność: 1.Orlęta Zwoleń; 2.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski; 3.SRS Przemyśl; 4.Azoty II Puławy

A już w najbliższą sobotę, 4 września, nasza drużyna wybierze się na turniej do Sosnowca, w którym rywalami  będą ekipy Śląska Wrocław i Zagłębia Sosnowiec. Z kolei na 11 września zaplanowano turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym zagrają zespoły Orląt Zwoleń, Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach grupy D inauguracyjny mecz w I lidze regionalnej KSZO zagra u siebie 18 września, a rywalem będzie ekipa AZS UJ Kielce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *