Udaremnili jazdę nietrzeźwym kierującym

Wciąz zbyt wielu kierowców zasiada za kierownicą ?na podwójnym gazie?.

W dniu 10 września 2021 r., w Czajęcicach, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W ciągu całego weekendu wyeliminowali z ulic siedmiu nietrzeźwych kierujących.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało u 29-letniego mieszkańca gminy Kunów ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto miał już wcześniej zabrane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

W dniu 11 września 2021 r. dzięki obywatelskiemu ujęciu doszło do zatrzymania 41-latka, który prowadził osobowego peugeota. Mieszkaniec gminy Bałtów podróżował francuskim autem przez Wólkę Bałtowską, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W dniu 12 września 2021 r. policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Jako pierwszy w ręce mundurowych na ul. Siennieńskiej wpadł kierujący oplem. 22-latek z terenu powiatu lipskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W tym samym dniu w Chocimowie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali dzięki zgłaszającej, 26-letniego mieszkańca gminy Kunów, który kierując pojazdem marki Audi uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna był tak pijany, że niemożliwe było przeprowadzenie jego badania na stan trzeźwości. Została mu pobrana krew do badań.

W Jędrzejowie koło Ostrowca 33-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen mając ponad promil alkoholu w organizmie doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki KIA. Mieszkaniec gminy Bodzechów nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania.

W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Zagłoby, 55-letni kierujący renaultem doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volvo. Ten człowiek odważył się wziąć za kierownicę auta mając blisko 2 promile alkoholu.

Za jazdę na ?podwójnym gazie? odpowie również 39-letni ostrowczanin, który bez uprawnień z ponad 2,5 promilami poruszał się pojazdem marki Mercedes ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego.

W tym samym okresie policjanci opatowskiej komendy zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. Czterej z nich to sprawcy zdarzeń drogowych. Rekordzista miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie a na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

-52?letni mieszkaniec Opatowa poruszał się ulicami miasta rowerem, mając w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mężczyzna doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem innego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

60?letni mieszkaniec gminy Wojciechowice, kierując fordem po drodze publicznej stracił nad nim panowanie i wjechał przydrożne krzewy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei 34?letni mieszkaniec gminy Tarłów, który, jak się okazało po badaniu alkomatem, miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu, podróżując volkswagenem z pasażerką stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowe ogrodzenie. Ponadto mężczyzna ma już na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny sygnał o zdarzeniu drogowym do mundurowych dotarł z gminy Iwaniska. Swoją podróż w przydrożnym rowie zakończył jazdę 35?letni mieszkaniec gminy Iwaniska, kierując pojazdem marki BMW. Wskazanie alkomatu sięgnęło ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

25?latek z gminy Ożarów kierował skodą, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł podczas kontroli drogowej.

W dniu 13 września 2021 r., w ciągu zaledwie trzech godzin, na terenie całego województwa świętokrzyskiego, policjanci przeprowadzili 6.177 badań na zawartość alkoholu. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z dalszej jazdy 22 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *