Kradną gotówkę

W Ostrowcu Świętokrzyskim nieznany sprawca włamał się do jednego z domów. Skradł pieniądze w kwocie 3.000 złotych oraz  500 euro, a także dwa pierścionki.  Zgłaszający określił wartość strat na kwotę blisko 6.800 złotych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim nieznany sprawca dostał się do jednego z mieszkań. Tym razem łupem złodzieja padły pieniądze w kwocie 750 złotych, które znalazł w torebce.

Co prawda nie ma zamka na złodzieja ale lepiej nie kusić złodziei i nie trzymać w domu ani cennych przedmiotów, ani dużej gotówki. Jeśli przechowujemy w domu większą gotówkę, drogą biżuterię lub inne, cenne przedmioty ? musimy liczyć się z tym, że wcześniej czy później możemy zostać okradzieni.

Najpewniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy, dewiz, cennej biżuterii, akcji i obligacji jest dobry bank, a nie skarpeta. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza i pieniądze ukryte w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach po cukrze, pod dywanem, w kuchence gazowej, czy też za obrazami. Dobre, atestowane zamki, a w oknach mieszkania na parterze kraty lub rolety antywłamaniowe mogą jedynie utrudnić zadanie włamywaczom, ale nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *