Tymczasowy areszt za ponad kilogram marihuany

Na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego kryminalni z miejscowej jednostki wylegitymowali 29 -latka. Ostrowczanin posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że była to amfetamina o wadze ponad 5 gramów.

-W dniu 16 września 2021 r. w trakcie prowadzonych przeszukań na działce należącej do zatrzymanego stróże prawa ujawnili prawie 1,5 kilograma białego proszku i ponad 1 kilogram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowane jako marihuana i amfetamina ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo śledczy ustalili, że 29-latek trudnił się uprawą konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli na terenie jego posesji 17 nielegalnych roślin oraz ustalili, że pobierał on nielegalnie energię elektryczną.

W dniu 17 września 202w1 r. prokurator na wniosek ostrowieckich śledczych wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec zatrzymanego. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przychylił się do niego w całości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *