Tragedia na Stawkach. 35-letni Krzysztof K. z zarzutem zabójstwa nie przyznaje się do winy

W dniu 23 września 2021 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim postawił zarzut zabójstwa 35-letniemu Krzysztofowi K. W południe tego dnia został mu przedstawiony zarzut i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Przypominamy, że sprawa dotyczy znalezionego w dniu 21 września 2021 r., około godz. 14.50, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w klatce schodowej jednego z bloków na os. Stawki, mężczyzny z ranami kłutymi na ciele. W chwili przyjazdu policjantów człowiek ten był już martwy. Zmarły to 41-letni mieszkaniec sąsiedniego bloku. Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, podała w dniu 21 września 2021 r., że policjanci nie wykluczają, iż do śmierci tego człowieka ktoś się przyczynił. W związku ze sprawą jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca bloku, w którym znaleziono ciało.
Prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. 4125-1.Ds.31.2021 przeciwko Krzysztofowi K. (lat 35) podejrzanemu o zabójstwo 41-latka.
-W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok prowadzonych pod kierownictwem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza sądowego, wstępnych wyników sekcji zwłok oraz zeznań świadków ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz. Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem 21 września br. w bloku na jednym z ostrowieckich osiedli. Krzysztof K. ugodził pokrzywdzonego nożem w plecy i powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią na miejscu zdarzenia. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze Policji zatrzymali Krzysztofa K. oraz kobietę, która według wstępnych ustaleń mogła mieć związek ze zdarzeniem.
-W dniu 23 września 2021 r. Krzysztof K. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa ?dodaje prokurator. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. 
Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.
?W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 
Zatrzymana do sprawy 32-latka została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *