Ksiądz skazany prawomocnie

Prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, poinformował, że 58-letni Józef G., były proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, a ostatnio proboszcz jednej z parafii w Ostrowcu Świętokrzyskim, został skazany prawomocnie na krę łączną trzech lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zarzuciła 58-latkowi, że wykorzystywał seksualnie 12-letniego ministranta i nakłaniał go w późniejszych latach do fałszywych zeznań. W dniu 3 lutego 2021 r., przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczął się proces. W dniu 16 marca 2021 r., Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał księdza na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności.

W drugiej instancji ? czyli przed Sądem Okręgowym Tarnobrzegu – w dniu 28 września 2021 r. zapadł prawomocny wyrok. Kara łączna to 3 lata pozbawienia wolności. Pierwszy zarzut dotyczył tzw. czynów pedofilskich, które ponoć miały miejsce w latach 2005 -2006 w tarnobrzeskiej parafii. Drugi zarzut – z przełomu czerwca i lipca 2019 roku – dotyczył tzw. gróźb karalnych mających miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Za pierwszy czyn sąd skazał księdza na karę 2 lat i 6 miesięcy, a za drugi na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł karę łączną 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *