Wszystko jest inspiracją

W auli WSBiP odbyło się spotkanie promujące kolejny tomik poezji  słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Mirosławy Dudy. Uroczyście otworzyła je Matylda Niewójt, prezes Stowarzyszenia UTW, a zgromadziło ono rodzinę i przyjaciół poetki,  a także sympatyków słowa pisanego. Wśród gości byli m.in. członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska,  prezes Klubu Literackiego ?Aspekt?,  recenzent tomiku, Aneta Pierścińska ? Maruszewska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Marta Woźnicka -Kuzdak, Barbara Bakalarz -Kowalska, członkowie klubu ?Aspekt? i słuchacze UTW, wraz z  honorowym prezesem, Józefem Pazderskim i z przewodniczącymi  sekcji, w których aktywnie uczestniczy poetka ? sekcji literackiej z Jadwigą Myśliwską, w Teatrze Żywego Słowa z Krystyną Borys oraz sekcji rękodzieła z Heleną Musiał.

Mirosława Duda jest emerytowaną ekonomistką. Od 2007 roku aktywnie uczestniczy w zajęciach UTW, a także doskonali swoje umiejętności i talenty w sekcjach literackiej, teatralnej, tanecznej, rękodzieła,  a także śpiewa w chórze UTW.  Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Publikowała swoje  wiersze w lokalnej prasie, Biuletynach UTW, zbiorach wierszy. Zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim na IX Ogólnopolskich Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie. Tam też zdobyła nagrodę w kategorii ?gra aktorska?. Od 2008 roku jest także członkiem klubu ?Aspekt?. Jednak przede wszystkim Mirosława Duda jest cudownym, pełnym życzliwości człowiekiem, potrafiącym dostrzegać i cieszyć się z małych rzeczy. Jak mówiła  poetka, wszystko dla niej jest inspiracją do tworzenia.  

 Do tej pory wydała trzy tomiki wierszy – ?Gdzie jestem?, ?Karuzela uczuć? oraz ?Nuty wspomnień?. Obecny, najnowszy tomik to ?Tęsknię?. Autorka dotyka  w nim wszystkich sfer życia. Niektóre strofy pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość, inne przywołują nutę żalu za przeszłością. Poetka pisze o miłości, samotności, a nawet łzach, po czym lekko przenosi czytelnika w radość, dostrzegając świat otaczającej przyrody,  ćwierkające wróble, kocie psoty, stukanie dzięcioła. W wierszach można odnaleźć wszystkie barwy życia, które dotykają każdego z nas.

  Spotkaniu towarzyszyły prezentacje artystyczne w wykonaniu chóru UTW, grupy teatralnej z udziałem samej poetki. Nie zabrakło życzeń, gratulacji oraz wzruszeń. Następny tomik Mirosławy Dudy będzie dedykowany najmłodszym czytelnikom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *