Dron, czyli super prezent dla każdego

Być może niektórym wciąż trudno w to uwierzyć, ale obecnie wiele futurystycznych wynalazków, które mogliśmy oglądać w filmach science-fiction sprzed kilkunastu lat, są już rzeczywistością. Takim przykładem mogą być na przykład drony, które obecnie są wykorzystywane na różne sposoby. Zdecydowanie najczęściej jednak są to drony fotograficzne. Czym one są i do czego służą? Sprawdź to!

Jakie jest wykorzystanie dronów?

Największą popularnością obecnie cieszą się drony, które są mocno zaawansowanymi quadcopterami, bezzałogowymi statkami powietrznymi, korzystającymi z czterech wirników rozmieszczonych równomiernie na planie krzyża. Powszechnie wykorzystuje je się w zawodach (np. wyścigach dronów), a także w wojsku do różnych celów! Od lat przeprowadza się także prace, które mają przystosować te urządzenia latające do szybkie dostarczania paczek czy jedzenia. 

Najczęściej kupowanymi urządzeniami są zdecydowanie drony z kamerą. Dają one możliwość prostego zapisywania, jak i przesyłu obrazu z miejsc, do których trudno dotrzeć, a to otwiera jeszcze większe spektrum możliwości wykorzystania. Takie drony znakomicie sprawdzają się do ochrony budynków o dużych powierzchniach (np. magazyny). Są też doskonałe do monitoringu środowiska. 

Niezaprzeczalnie jednak najczęściej znajdują zastosowanie do nagrywania materiałów filmowych. Są aktualnie niezbędne podczas nagrywania wysokobudżetowych produkcji filmowych, nagrań z koncertów, czy filmów z wesela. 

Na zakup drona może zdecydować się praktycznie każdy z nas – zarówno profesjonalista (np. filmowiec), jak i osoba, która chce mieć takie urządzenie do celów rekreacyjnych. 

Jakie ograniczenia prawne mają drony?

Popularność dronów nagle skoczyła do góry, co przełożyło się na konieczność wprowadzenia ustaleń prawnych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek. Użytkownicy dronów o określonych rozmiarach i wadze muszą otrzymać najpierw odpowiednie pozwolenie. Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia konieczne jest też zapoznanie się z obowiązującymi ustaleniami prawnymi, w których znajdują się informacje między innymi dotyczące tego, w jakich pobliżu miejsc nie wolno latać (a są to m.in. lotniska czy tereny wojskowe).

Drony dla początkujących 

Latać dronem każdy może. Choć początki bywają trudne, to z pewnością jest to znakomita zabawa dla każdego, niezależnie od wieku. Dla osób początkujących przygotowano tańsze i prostsze w obsłudze modele, na których szybko można nauczyć się sterować tego typu urządzeniami. Drony dla początkujących to idealny prezent dla osoby dorosłej, jak i dziecka. Nie warto inwestować w drogie modele na samym starcie. Duży wybór takich sprzętów oferuje sklep internetowy https://kapitandron.pl – sprawdź już dziś!

Jakiego drona warto kupić?

To, jakiego wybierzemy drona, powinno być uzależnione przede wszystkim od tego, w jakim celu chcemy wykorzystywać urządzenie latające. W sklepach znajdują się bowiem drony, które są najlepszym wyborem np. do profesjonalnych nagrań. Jednak zazwyczaj są dość sporych rozmiarów, mają wydajne baterie, mnóstwo inteligentnych systemów, a także posiadają wygodne duże piloty. Jednym z najpopularniejszych modeli w tej grupie jest dron DJI Phantom, którego cena będzie jednak bardzo wysoka dla osoby, która chce kupić urządzenie latające jedynie do celów rekreacyjnych. 

Interesującym modelem jest Visuo ZEN MINI, który waży zaledwie 249 gram. Dlaczego akurat tyle? Bowiem niedawno weszła w życie ustawa, która mówi, że użytkownicy dronów o masie więcej niż 250 g są zobowiązani do rejestracji urządzenia w UE. Co więcej, Visuo ZEN MINI jest bardzo mały i z łatwością możemy go wszędzie ze sobą zabierać.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *