Grupa ERGO Hestia zajęła pierwsze miejsce wśród ubezpieczycieli i trzecie w klasyfikacji generalnej „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie 2025”. Tym samym ubezpieczyciel po raz kolejny znalazł się w ścisłej czołówce najbardziej odpowiedzialnych firm w Polsce. Dodatkowo ERGO Hestia uplasowała się na drugim miejscu w branży „bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” oraz na trzecim miejscu w obszarze społecznym (S) i na pierwszym w obszarze ekologii (E) oraz ładu korporacyjnego (G).
W 19. edycji „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie”, organizowanego przez Kozminski Business Hub w Akademii Leona Koźmińskiego, wzięło udział ponad 60 firm. Ranking ocenia przedsiębiorstwa pod kątem jakości odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, zgodnego z wytycznymi ESG.
W tegorocznym zestawieniu ERGO Hestia znalazła się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, ex aequo z Żywiec Zdrój i Orange Polska. Szczególnie wyróżniającym osiągnięciem jest ponowne zajęcie pierwszego miejsca wśród wszystkich ubezpieczycieli. ERGO Hestia uplasowała się również na trzeciej pozycji w obszarze społecznym (S) i na pierwszej w obszarze środowiska (E ) oraz ładu korporacyjnego (G), co podkreśla kompleksowe podejście firmy do zrównoważonego rozwoju.
„ESG nie jest dla nas zbiorem wskaźników czy regulacji, ale fundamentem współczesnego biznesu, który rozumie swoją rolę w kształtowaniu lepszej przyszłości. Nasza obecność w czołówce Rankingu ESG to potwierdzenie, że odpowiedzialność społeczna i środowiskowa to fundamenty, na których budujemy wartość dla naszych klientów, pracowników i całej społeczności. Ponowne miejsce na podium to dla nas impuls do dalszych działań, bo wierzymy, że prawdziwa innowacja rodzi się z odpowiedzialności” - mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii.
„W czasach, gdy zrównoważony rozwój staje się kluczowym elementem strategii biznesowej, odniesienia porównawcze i rankingi ESG nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają nie tylko mierzyć postępy, ale też uczciwie porównywać się z innymi, inspirując do dalszego rozwoju. Transparentność, ambicje i konkretne wskaźniki - to one budują wiarygodność firmy i umacniają jej pozycję na rynku. Ranking ESG to nie tylko zestawienie - to narzędzie strategiczne, które wspiera transformację biznesu w stronę odpowiedzialności” - komentuje Karolina Adamska-Woźniak, dyrektorka zarządzająca, Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
„Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie” to cenione narzędzie, które od lat monitoruje dojrzałość zarządzania w największych polskich firmach, wspierając je w przygotowaniu do sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju i efektywnej współpracy z instytucjami finansowymi. Metodologia rankingu, przygotowana przez prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego, analityka ESG, jest corocznie aktualizowana, by odpowiadać na bieżące wyzwania rynkowe i legislacyjne.
W tegorocznej ankiecie zawarto 70 pytań o zróżnicowanym charakterze w jedenastu częściach. Podział ten wynika z przyjętych Europejskich Standardów Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Poszczególne części ankiety dotyczą wybranych ujawnień ogólnych o charakterze strategicznym; wybranych ujawnień w zakresie ochrony środowiska - klimat, zanieczyszczenia, woda, bioróżnorodność, wykorzystanie surowców; wybranych ujawnień w zakresie społecznym - własne zasoby pracownicze spółki, pracownicy w łańcuchu wartości, dotknięte społeczności, klienci i użytkownicy, oraz wybranych ujawnień w zakresie ładu korporacyjnego.
Więcej o zrównoważonym rozwoju ERGO Hestii dowiesz się tutaj: https://www.ergohestia.pl/zrownowazony-rozwoj/.
Pełne wyniki „Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie 2025” są opublikowane na stronie www.resg.pl.
Źródło informacji: Ergo Hestia
Kiedy nowy Rynek? Prace nie zaczną się w tym roku
Wiem. Postwawmy tam snopki, dużo snopków. Nawiążemy tym do wspaniałej roli Mireneusza Baki w ostatniej ekranizacji Chłopów, tudzież autora powiesci. Zbliżają sie żniwa to da się to zrobić tanutko. Tym zwrócimy uwage na to że cofamy się w rozwoju, nie dalekie przecież od prawdy, co może otworzy oczy tym wyżej na nasze problemy. Żule będą mieli się gdzie przespać co podkreśli folklor naszego miasta. I tak w Rynku nie uwidzisz żywego ducha oprócz żuli i scigających ich elektorskich. Bedą się mogli zagrzebać w słome i przynajmniej nie będzie ich widać, gdy po paru głębszych znurzy ich cofzienność dnia. No chyba że któryś wyjdzie się odlać. Ale to też folklor. Na taką inscenizacje bez wątpienia większość, nawet ta ospała powie niemożliwe, to jest nie możliwie, muszę to zobaczyć. I bedziemy mieli skansen na żywo. Może przyjadą nawet z hollywoodu nakrecić na podstwawie tej inscenizacji kolejną część powrotu do przeszłości. No wiem nie da sie, główny aktor w drodze do gwiazd. Ale taniutki pomyśl może ożywić Rynek . Do banków już nikt nie ma po co chodzić, bo kto miał wziąć kredyt to już jest tak zadłużony że bez komornika nie chcą z nimi gadać. A kto nie miał by ochoty walnąć sie plackiem, gryżć sobie słomke i podziwiać np film Chłopi z telebimu. To był by taki letni festyn, Zarobić by można na zimnych napojach. Pitych oczywiście wyłącznie przez słomke. Nie tylko nie wydamy na tym pieniędzy, ale jeszcze zarobimy. I było by zgodne z programem Rządu. Słomiane inwestycje.
Słomiany zapał
22:32, 2025-07-25
Kiedy nowy Rynek? Prace nie zaczną się w tym roku
Nowy remont fontanny? No od razu widać Tuskowych u władzy. Choć nawiązywanie do Misia z tym snopliem, to chyba od czerwonych zapewne wyszło. Trzeba było wsadzić tę trzcine do fontanny, to by była tężnia. Próba rozpaczliwego bycia fajnym. Tak ogłaszam konkurs. Jak wydać pieniądze miasta żeby z tego był jak najmniejszy urzyteczny cel.
Nowa tężnia
21:32, 2025-07-25
Co zrobić jak tężnia nie działa?
Tężnia powinna być ogrodzona od wiatru i powinna tworzyć mikroklimat, a nie prysznic na otwartym powietrzu. Ja wiem że ogrodzenie stanowiło by miejsce do ćwiary i gitary i musiało by angażować służby bezpieczeństwa tego kraju do inwigilacji tego środowiska. Jednak, może jednak, nie tworzyły by się tam siły zdolne do obalenia Rządu.
Siła tworzenia
21:01, 2025-07-25
„Bronek” sięga po najwyższe wyróżnienia
Myśle że miasto powinno uchororować Dyra tej szkoły, ten człowiek dba o uczniów jak o własne dzieci. Dba o szkołe jak o własny dom. Wprawdzie nie ma jeszcze stu lat żeby zauważyć jego zasługi, ale zamiast przekazywać miejskie pieniądze obcym gminom, bo jak pokazała historia tej przyjażni po tamtym huraganie, pieniądze przyjeli i mają nas w gdziesiu. Choć po sprzedaży drewna z powalonego lasu nieżle na tym zarobili i mogliby znależć u nas coś, co warte by było wsparcia jako forma spłaty długu, wsparcie za wsparcie. Taka forma zwykłego realnego podziękowania. Choćby pomoc poszkodowanym po osuwisku. No wiem tutaj przesadzam, to by było bardzo nie polityczne, bo w tym problemie wszyskie instytucje miejskie sprzysięgły sie przeciwko tym poszkodowanym. Jednak myśle że Radni zamiast stawać murem za tymi co biorą po dysze wsparcia za oko na sprawy, lub oddają miejskie pieniądze innym gminom jak swoje, choć ze swoich to pewnie nie uszczknęła by nasza hojna ani grosza. Cudzym gospodaruje się znacznie lżej, łatwiej je wydawać na żeczy bezprzyszłościowe jak ten odnoszący się do słynnego misia snopek trzciny w Rynku. Przypominam że szkoły, uczniowie i ludzie sercem zaangażowani w nauczanie, są i stanowią bloki startowe iprzyszłość tego kraju. Świetlaną, a nie zbieraczy szparagów u niemca, czy hanlarza krzemiennymi wisiorkami na jarmarkach. Warto takich ludzi zauważać i uhonorować jeszcze za życia w pracy, a nie po osioągnięcu setki. (Tu mam na myśli wiek zasłużonego nie jego desperacje)
Zauważ dobro
20:42, 2025-07-25