Niby tylko biały proszek…

W dniu 6 października 2021 r., w Kunowie, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podjęli interwencję wobec 28-latka.

-W trakcie czynności kryminalni ujawnili należący do mężczyzny m.in. biały proszek o wadze blisko 150 gramów, wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina, a także elektroniczną wagę ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 28?latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Nad tą sprawą pracowali śledczy z Komisariatu Policji w Kunowie. W dniu 7 października 2021 r. kunowianin zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 7 października 2021 r., kilka minut przed godz. 20, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Za kierownicą pojazdu zasiadał 24-latek.

-W trakcie przeszukania niemieckiego pojazdu policjanci znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym oraz białym proszkiem ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to amfetamina i marihuana. Mężczyzna przyznał się, że przed jazdą zażywał środki niedozwolone, dlatego też pobrana została od niego krew do badań. Badanie alkomatem natomiast wykazało, że był on trzeźwy.

Wieczorem 24-latek usłyszał zarzut posiadania zabronionych środków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że wkrótce odpowie również za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *