Po słabej grze siatkarki KSZO SMS pożegnały się z rozgrywkami Pucharu Polski

Tauron Puchar Polski. I runda. *MKS Imielin – KSZO SMS Ostrowiec 3:1 (25:21, 29:31, 25:13, 25:17).

Siatkarki KSZO najwyraźniej postanowiły się skupić na rozgrywkach ligowych. Po niespodziewanie słabej grze uległy w Imielinie trzecioligowemu MKS i odpadły z rozgrywek pucharowych. Szkoda, bo do Ostrowca Świętokrzyskiego mogłaby przyjechać pierwszoligowa ekipa Płomienia Sosnowiec.

Na dobrą sprawę nasz młody zespół dało się oglądać tylko w II secie. Podopieczne trenera Piotra Brodawki prowadziły w nim 10:4 i 13:7, by po chwili przegrywać 15:16. Później prowadziły jeszcze 21:19, ale o wszystkim zdecydowała mordercza gra na przewagi.

W III i IV secie o postawie KSZO SMS proponujemy jak najszybciej zapomnieć. Warto, by nasz młody zespół zapamiętał, że żadnego meczu „na stojąco” nie da się wygrać. Owszem, drużyna zagrała w zupełnie innym składzie, niż chociażby z ostatnim spotkaniu ligowym z San Pajdą Jarosław (nie grały m.in. Kaja Klepacz i Wiktoria Rdzanek)  i miała prawo popełnić znacznie więcej błędów, ale akurat trudno szukać w tym jakiegokolwiek usprawiedliwienia. Z drugiej strony jesteśmy pewni, że w najbliższą sobotę w trzeciej kolejce w meczu z Sandecją w Nowy Sączu KSZO SMS zagra zdecydowanie lepiej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *