Rodzinnie na ostrowieckim Rynku (zdjęcia)

Mnóstwo atrakcji czekało na całe rodziny, które przybyły na ostrowiecki Rynek, aby wspólnie bawić się w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Do zabawy włączyły się dzieci z placówki ?Nasz Dom? w Denkowie z dyrektor siostrą Elżbieta Kot, podopieczni placówki w Małachowie z dyrektor, Edytą Kaczmarską, podopieczni WTZ Zintegrowani z kierownik, Barbarą Jakubowską oraz WTZ ?Szansa? z kierownikiem, Robertem Rogalą. Na scenie swoje zdolności artystyczne dumnie prezentowały dzieci z Przedszkoli – ?Pajacyk?,z Przedszkola Nr 15 i Nr 19. Gwiazdą imprezy była Ola Gołdyn, która mocnym głosem oczarowała publiczność zebraną na płycie Rynku, prezentując znane utwory w swojej aranżacji. Frajdą dla najmłodszych były dmuchańce,  bańki mydlane, malowanie twarzy,  animacje i konkursy z nagrodami. Na wszystkich czekały gorące napoje, grilowane kiełbaski, karkówka, szaszłyki warzywne, popcorn i wata cukrowa.  Mega pluszaki ? mis i uśmiech zachęcały do wspólnej zabawy. A w tę chętnie także włączyli się: Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu, Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu oraz radni: Dariusz Czupryński, Ewelina Łupina, Janusz Gołdyn i radny miejski, Artur Zawadzki. Organizatorem festynu byli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z dyrektor Joanną Pikus, a jego celem było promowanie rodzicielstwa zastępczego z hasłem ?Otwórzmy swoje serca?. Mieszkańcy  mogli także otrzymać bezpłatne materiały dotyczące utworzenia rodziny zastępczej. 

-Zachęcaliśmy  mieszkańców do odwiedzania naszych  stoisk, gdzie można  było uzyskać wszelkie informacje dotyczące rodzicielstwa zastępczego, warunków udziału w bezpłatnych szkoleniach, chętnych do tego, aby stworzyć rodzinę zastępczą. Brak rodzin zastępczych to duży problem powiatu ostrowieckiego, stąd też chcemy zainteresować mieszkańców realizowaniem tej  formy pomocy najmłodszym przez  rodziny. Służymy wsparciem na każdym etapie tworzenia i funkcjonowania rodziny zastępczej. Pracownicy także udzielali informacji z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz z zakresu rehabilitacji społecznej ? mówiła dyrektor Joanna Pikus.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *